Швеція планує подати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2030 року

Швеція планує подати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2030 року

Швеція планує подати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2030 року
Дворазовий олімпійський чемпіон Нільс ван дер Пул, фото: AP Photos

Країна безуспішно боролася за проведення попередніх восьми зимових Олімпіад.

Швеція планує подати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2030 року. Про це повідомила пресслужба Національного олімпійського комітету Швеції.

НОК Швеції подавав заявку на проведення зимової Олімпіади останні вісім разів. Однак жодна з них, включно з Іграми 2026 року, не була успішною. Попри долю попередніх заявок, на початку 2023 року олімпійський та паралімпійський комітети Швеції, а також Національна спортивна конфедерація розпочали інтенсивну роботу з підготовки пропозиції щодо Олімпіади-2030.

У Швеції можуть скористатися тим, що японське місто Саппоро, один з фаворитів на Олімпіаду-2030, відкликав заявку після корупційного скандалу навколо Олімпіади в Токіо 2020 року. Ба більше, у зацікавлених сторін є більше часу на підготовку пропозиції після того, як Міжнародний олімпійський комітет переніс прийняття рішення щодо Ігор-2030 на 2024 рік.

Як зазначив НОК Швеції, дослідження щодо проведення у країні Олімпіади-2030 показують, що країна готова до події, а сім із 10 шведів переконані, що країна має подати заявку на цю подію.

"Наше попереднє дослідження показує, що у Швеції є можливість, компетенція та бажання організувати зимові Ігри в 2030 році. Ми повідомили МОК, що хочемо перейти до наступного етапу цього процесу, і нам дали дозвіл", — заявив президент НОК Швеції Ганс фон Утманн.

Попередня концепція шведської заявки передбачає проведення Ігор в кількох локаціях. Змагання на льоду – в регіоні Стокгольма, а на снігу – у Фалуні, Оре та Естерсунді. Що стосується Паралімпіади, то скандинавські змагання планується провести в Естерсунді, без побудови нових спортивних об'єктів.

Потенційними конкурентами Швеції за проведення Ігор 2030 року можуть стати США та Канада. Однак американська влада заявила про бажання все ж поборотися за Олімпіаду-2034 через те, що літні Ігри 2028 року відбудуться в Лос-Анджелесі. Про своє бажання провести зимові Ігри 2030 року перед початком повномасштабного вторгнення також заявляла Україна.

Коли та де відбудуться наступні Олімпійські й Паралімпійські ігри

  • 2024 – Париж, Франція (літні): 26 липня – 11 серпня (Олімпіада), 28 серпня – 8 вересня (Паралімпіада).
  • 2026 – Мілан та Кортіна-д'Ампеццо, Італія (зимові): 6-22 лютого (Олімпіада), 6-15 березня (Паралімпіада).
  • 2028 – Лос-Анджелес, США (літні): 14-30 липня (Олімпіада), 15-27 серпня (Паралімпіада).
  • 2030 (зимові) – Господарі ще не визначені. Претендують Солт-Лейк-Сіті (США), Ванкувер і Вістлер (Канада), Стокгольм, Фалун, Оре та Естерсунд (Швеція).
  • 2032 – Брисбен, Австралія (літні): 23 липня – 8 серпня (Олімпіада), 24 серпня – 5 вересня (Паралімпіада).

Швеція та Олімпійські ігри: що відомо

  • Швеція лише одного разу у своїй історії приймала Олімпійські ігри: у 1912 році у країні відбулася літня Олімпіада. Окрім цього, у Стокгольмі пройшли олімпійські змагання з кінного спорту у межах Олімпіади-1956, яку приймав Мельбурн.
  • На попередніх зимових Іграх, що відбулися у Пекіні, збірна Швеції здобула 18 нагород, вісім з них – "золото".
  • Загалом на рівні зимових Олімпіад збірна Швеції здобула 176 медалей різного ґатунку, за цим показником країна посідає сьоме місце.
На початок