Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 вийшла до фінальної частини Євро-2023

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 вийшла до фінальної частини Євро-2023

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 вийшла до фінальної частини Євро-2023
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3, фото: ФБУ

Чоловіча команда у відборі зупинилася за крок до кваліфікації на турнір.

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 вийшла до фінальної частини чемпіонату Європи-2023. У кваліфікації змагань українські гравчині здобули максимальні чотири перемоги.

У румунському місті Констанца визначилися по три учасники континентальної першості серед чоловічих та жіночих збірних. Українські збірні потрапили до відбору у Румунії за рейтингом.

Жіноча команда України у Констанці здобула перемоги над Сербією, Данією, Іспанією та Швейцарією. Відтак, підопічні Юрія Процюка виграли свою групу та пройшли з першого місця на Євро-2023.

Натомість чоловіча команда виграла на груповому етапі проти Німеччини (16:12) та Італії. З першого місця у групі Україна вийшла в плей-оф, де дійшла до півфіналу – три найкращі команди отримували путівки на Євро (синьо-жовтим достатньо було виграти або півфінал, або у матчі за третє місце). Утім, Україна двічі програла 11:12 – спершу Хорватії у півфіналі.

А тоді у вирішальній зустрічі підопічні Володимира Холопова вдруге у межах турніру зустрілися з командою Німеччини. У матчі за третє місце німці взяли реванш за поразку на груповому етапі, а Україна вдруге поспіль програла з рахунком 11:12 та втратила шанси на вихід на Євро-2023.

Таким чином, Україну на чемпіонаті Європи з баскетболу 3х3 представлятиме жіноча команда. У фінальній частині Євро-2023 загалом візьмуть участь 12 збірних.

Для жіночої збірної України з баскетболу 3х3 – це шостий вихід до фінальної частини Євро (усього було вісім турнірів). Найкращий результат – "бронза" у 2018 році. Чоловіки – чотири рази змагалися на Євро.

На початок