Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Україна виграла медальний залік Гран-прі з художньої гімнастики в Брно: всі результати

Україна виграла медальний залік Гран-прі з художньої гімнастики в Брно: всі результати

Україна виграла медальний залік Гран-прі з художньої гімнастики в Брно: всі результати
Христина Погранична на гран-прі у Брно, фото: Федерації художньої гімнастики України

Українки на турнірі здобули чотири "золота".

Україна здобула вісім медалей та виграла медальний залік Гран-прі з художньої гімнастики у Чехії. На турнірі у Брно "синьо-жовтих" представляли дві гімнастки: Христина Погранична та Поліна Городнича.

Змагання рівня Гран-прі у місті Брно пройшли з 2 до 4 червня. Перший фінал у багатоборстві відбувся в суботу, 3 червня. Для України він закінчився двома медалями: "золотом" Христини Пограничної та "бронзою" Поліни Городничої.

За підсумками кваліфікаційних виступів українські "художниці" відібралися до всіх фіналів в окремих видах: з обручем, м'ячем, булавами та стрічкою. Україна у фіналах цих вправ здобула ще шість нагород.

Найрезультативнішим Гран-прі став для Христини Пограничної. 20-річна львівська гімнастка після "золота" в багатоборстві здобула медалі в кожній із вправ. У трьох із них українка здобула перемогу: у фіналах з м'ячем, булавами і стрічкою. Ще одну нагороду вона завоювала у фіналі з обручем, де посіла друге місце.

Поліна Городнича в завершальний змагальний день здобула дві медалі. 18-річна гімнастка завоювала "срібло" у фіналах з булавами та стрічкою, натомість у вправах з обручем та м'ячем зупинилася за крок від нагород.

Усі результати України на Гран-прі з художньої гімнастики в Брно (фінали)

 • Особисте багатоборство: 1. Христина Погранична, 3. Поліна Городнича
 • Обруч: 2. Христина Погранична, 4. Поліна Городнича
 • М'яч: 1. Христина Погранична, 4. Поліна Городнича
 • Булави: 1. Христина Погранична, 2. Поліна Городнича
 • Стрічка: 1. Христина Погранична, 2. Поліна Городнича

У медальному заліку Гран-прі Україна здобула перше місце. Загалом нагороди на турнірі в Брно вдалося здобути шести командам.

Медальний залік Гран-прі з художньої гімнастики в Брно

 1. Україна – 4 "золота" + 3 "срібла" + 1 "бронза" = 8 медалей
 2. Німеччина – 1 + 0 + 1 = 2
 3. Болгарія – 0 + 2 + 1 = 3
 4. Угорщина – 0 + 0 + 1 = 1
 5. Іспанія – 0 + 0 + 1 = 1
 6. Франція – 0 + 0 + 1 = 1

Хто такі Христина Погранична та Поліна Городнича

 • Христина Погранична – 20-річна українська гімнастка зі Львова, фіналістка Олімпійських ігор-2020, віцечемпіонка юнацької Олімпіади-2018. У 2021-му показала найкращий особистий результат на чемпіонаті світу: 11-те місце в багатоборстві та четверте у фіналі зі стрічкою. У 2023-му не потрапила до складу збірної України на Євро.
 • Поліна Городнича народилася у 2005 році в Одесі. У 2023-му в Тарту здобула першу нагороду на дорослому рівні. На чемпіонаті світу-2022 у Софії посіла четверте місце в командних змаганнях у складі збірної України. У 2023-му потрапила до збірної на чемпіонат Європи.

На початок