UCI не допустить до змагань двох російських олімпійських призерок з велотреку

UCI не допустить до змагань двох російських олімпійських призерок з велотреку

UCI не допустить до змагань двох російських олімпійських призерок з велотреку
Анастасія Войнова. Фото: AP Photos

Спортсменкам відмовили в нейтральному статусі через зв'язок з армійськими структурами.

Міжнародний союз велосипедистів (UCI) не дозволить повернутися до змагань двом російським олімпійським призеркам з велотреку — Марії Новолодській та Анастасії Войновій. Про це повідомляє видання Inside the Games.

На початку травня UCI погодив повернення велоатлетів з РФ та Білорусі до індивідуальних виступів на міжнародних турнірах, як-от прийдешній об'єднаний чемпіонат світу з велоспорту в Ґлазґо.

Рішення UCI зумовили останні рекомендації Міжнародного олімпійського комітету. Той радив повернути росіян і білорусів до особистих стартів з дотриманням умов нейтралітету: спортсмени мали не висловлюватися на підтримку повномасштабного вторгнення до України й не належати до збройних та силових формувань своїх держав.

Саме через критерії нейтральності до змагань не допустять Войнову та Новолодську. 30-річна Войнова у Ґлазґо могла б претендувати на п'яте в кар'єрі "золото" світової першості з велотреку.

У російській велоспортивній федерації подальше усунення двох титулованих спортсменок пояснили їхніми зв'язками з армійськими структурами.

"Войнова та Новолодская отримали відмови в нейтральному статусі, тому що не відповідають рекомендаціям. В Анастасії це Росгвардія, Новолодская виступає за ЦСКА. У нас були й інші відмови, але по решті випадків ведуться консультації", — пояснив президент федерації Вячеслав Єкімов російським ЗМІ.

Джерело додає, що не допустять до змагань й паралімпійського велогонщика Алексєя Обидєннова.

Хто такі Войнова та Новолодская

  • Войнова — дворазова олімпійська призерка ("срібло" і "бронза") в командному спринті. Чотиразова чемпіонка світу та 13-разова чемпіонка Європи в особистих і командних змаганнях.
  • Новолодская — бронзова олімпійська медалістка Токіо в медісоні. Віцечемпіонка Європи 2020 року в цій дисципліні та бронзова призерка — в омніумі.

Що відомо

  • Водночас UCI продовжив усунення росіян та білорусів від командних змагань, а також заборону на використання символіки двох країн на своїх змаганнях.
  • На початку травня міжнародна федерація також оголосила про намір надати фінансову допомогу в розмірі 100 тисяч франків (~102 тисячі євро) Федерації велоспорту України та її спортсменам на тлі повномасштабного російського вторгнення.
  • Чемпіонат світу з велоспорту в шотландському Ґлазґо стартує 3 серпня 2023 року та вперше об'єднає на одному турнірі 13 велоспортивних дисциплін.
На початок