Україна уперше за 9 років виграла "золото" чемпіонату Європи з академічного веслування

Україна уперше за 9 років виграла "золото" чемпіонату Європи з академічного веслування

Україна уперше за 9 років виграла "золото" чемпіонату Європи з академічного веслування
Збірна України – жіноча четвірка парна – академічне веслування. Фото: World Rowing

І вшосте в історії виграла саме у цій дисципліні.

Збірна України з академічного веслування здобула першу медаль на чемпіонаті Європи-2023 у стартовий день фіналів. Нагороду завоювала жіноча четвірка парна, лідерки української команди.

На Євро-2023 жіноча парна четвірка приїхала у статусі призерок попередньої континентальної першості. У 2022 році українки завоювали "бронзу", програли на дистанції збірним Великої Британії та Нідерландів.

Україна на Євро-2023 виступала у наступному складі: Дарина Верхогляд, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова, Катерина Дудченко. У порівнянні з Євро-2022 відбулася одна зміна, за команду виступає Коженкова.

Зрештою, Україна змогла завоювати золоту медаль. Це перше чемпіонство у цій дисципліні (жіноча четвірка парна) з 2012 року, а також перше "золото" загалом для України на такому рівні за дев'ять років. Кілька останніх золотих медалей здобували представники збірної з академічного паравеслування.

Як Україна здобула "золото" Євро-2023

  • У кваліфікації Україна показала другий час у своєму заїзді, тому не відібралася напряму до фіналу. А стартувлаа ще одного разу – впевнена перемога у півфіналі.
  • Основними претендентками на медалі були Велика Британія (чинні чемпіонки та ті, хто обійшов Україну у півфіналі), Нідерланди та Україна.
  • Стартову 500-метрівку першими пройшли нідерландки, але на середині дистанції Україна захопила лідерство.
  • Другу половину дистанції українкам вдалося втримати перевагу і навіть збільшити її – на фініші першими фінішувала саме збірна Україна.
  • Медалісти у жіночій четвірці парній: "золото" – Україна, "срібло" – Нідерланди, "бронза" – Велика Британія.

Що означає це "золото" України

  • Україна завоювала перше "золото" Євро з академічного веслування з 2014 року, після того були перемоги лише у академічному паравеслуванні.
  • Загалом для України – це шосте "золото" в історії на Євро саме у жіночій четвірці парній. До того Україна вигравала цю дисципліну незмінно з 2007 до 2012 року.
  • Саме жіноча четвірка парна є найтитулованішою дисципліною для України в академічному веслуванні.
На початок