Визначилися всі учасники чемпіонату Європи з гандболу: хто вийшов на турнір

Визначилися всі учасники чемпіонату Європи з гандболу: хто вийшов на турнір

Визначилися всі учасники чемпіонату Європи з гандболу: хто вийшов на турнір
. Збірна Фарерських островів. Фото: Hsf.fo

З групи України до фінальної частини турніру не вийшли лише "синьо-жовті".

Відбір на чемпіонат Європи-2024 завершено. У неділю, 30 квітня, відбулися матчі заключного шостого туру, за результатами яких визначилися всі учасники фінальної частини турніру.

Перед заключним туром були відомі 11 з 20 учасників збірних, що вийшли на Євро через кваліфікацію. Ще дев'ять мали визначитися за підсумками останніх матчів.

Серед претендентів на Євро була й збірна України. "Синьо-жовтим" потрібно було обіграти Румунію з різницею мінімум у вісім м'ячів, щоб мати шанси вийти на турнір у статусі найкращого третього місця. Зрештою, Україна перемогла у матчі, але з різницею у +5, чого виявилося недостатньо.

Читайте також: Україна обіграла Румунію, але не вийшла на Євро-2024 з гандболу: турнірна таблиця

За результатами всіх матчів шостого туру відбору на Євро-2024 визначився повний список учасників континентальної першості: 16 команд, що кваліфікувалися напряму, а також ще чотири найкращих третіх місця.

Серед найкращих третіх місць опинилися й збірна Фарерських островів - один з суперників України в групі відбору. У рейтингу третіх місць Фарери стали другою найкращою командою, поступившись лише Чорногорії за різницею м'ячів.

Таким чином, з групи України вийшли три з чотирьох команд. Крім самих "синьо-жовтих", які закінчили груповий раунд з однаковою кількістю очок з Румунією та Фарерами, поступившись їм за особистими зустрічами.

Усі учасники Євро-2024 з гандболу

  • Господар турніру: Німеччина
  • Топ-3 Євро-2022: Данія, Іспанія, Швеція
  • Переможці кваліфікації: Австрія, Боснія і Герцеговина, Греція, Грузія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словенія, Швейцарія, Угорщина, Фарери, Франція, Хорватія, Чорногорія

Жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи-2024 відбудеться 10 травня. Саме ж Євро буде зігране 10-28 січня 2024 року.

Чемпіонат Європи з гандболу: що відомо

  • Одразу три збірні - Фарери, Греція та Грузія - дебютуватимуть на турнірі.
  • Українці уп'яте за останні шість відборів не вийшли на чемпіонат Європи - 2012, 2014, 2016, 2018 роки перед цим. На попередньому Євро українці програли всі три матчі попереднього раунду.
  • Чинним чемпіоном Європи з гандболу є Швеція, яка у попередньому фіналі здолала Іспанію. Вони ж є й лідерами за кількістю перемог на Євро - п'ять (1994, 1998, 2000, 2002 та 2022 роки).
На початок