Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Сімон Фуркад очолив чоловічу збірну Франції з біатлону

Сімон Фуркад очолив чоловічу збірну Франції з біатлону

Сімон Фуркад очолив чоловічу збірну Франції з біатлону
. Сімон Фуркад. Фото: Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Чемпіон світу 2009 року раніше працював з командою юніорів.

Збірна Франції визначилися з новими тренерами, які очолюватимуть чоловічу збірну. Про це оголосив директор місцевих команд Стефан Бутіо.

У березні, наприкінці сезону 2022/23, команду покинули Венсан Віттоз і Патрік Фавр. На чолі з попереднім тренерським штабом збірна Франції здобула дев'ять перемог на рівні чемпіонатів світу, а також олімпійське "срібло" в естафеті Пекіна.

"Біатлоністи трохи втомилися від наших методів. [...] У нас було багато ідей, як досягти результатів, але вони не спрацювали", — розповідав Фавр.

Новими тренерами збірної стануть Сімон Фуркад і 60-річний Жан-П'єр Ама, який вже працював наставником команди зі стрільби на початку 2000-х та залишався особистим тренером восьмиразового чемпіона світу Рафаеля Пуаре до кінця його кар'єри.

Фуркад, чемпіон світу 2009 року в змішаній естафеті, вперше очолить дорослу команду. Після закінчення кар'єри у 2019-му француз працював з місцевою юніорською збірною.

"У [Сімона] є хороший тренерський досвід. Він додасть свіжості та свого розуміння дисципліни. Усі спортсмени дали зрозуміти, що хочуть працювати з ним. Ерік Перро та Оскар Ломбардо добре його знають — вони раніше працювали під його орудою в юніорах та мали певний успіх. Гадаю, це вірний час", — розповів Бутіо виданню Ski Chrono.

Хто такий Сімон Фуркад

  • Ексбіатлоніст збірної Франції та учасник трьох зимових Олімпіад.
  • Чемпіон світу 2009 року в змішаній естафеті. Усього на рівні світової першості виграв п'ять медалей різних ґатунків (одну — "срібло" індивідуальної гонки 2012-го — в особистих змаганнях).
  • Провів 15 років на рівні Кубка світу з біатлону. За підсумками сезону 2011/12 виграв Малий кришталевий глобус в індивідуальних гонках.
  • Брат Мартена Фуркада, п'ятиразового олімпійського чемпіона й володаря 13 золотих нагород на чемпіонатах світу.

Що відомо

  • У сезоні 2022/23 чоловіча збірна Франції вперше не здобула жодної золотої медалі на Кубку світу. Усього на дев'яти етапах французькі біатлоністи вибороли п'ять нагород різних ґатунків.
  • Новий сезон Кубка світу з біатлону стартує 25 листопада. Перший етап змагань проходитиме у шведському Естерсунді.
  • Минулого року Сімона Фуркада критикували за його позицію щодо відсторонення російських спортсменів від змагань — той не погоджувався з їх повним усуненням від міжнародних стартів. На заяви француза з української сторони відповідали Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина.
Читайте також: Сімон Фуркад відреагував на критику через його підтримку російських спортсменів: як він це пояснив
На початок