"Розглядаємо дуже серйозно". Промоутер Усика хоче влітку організувати бій українця в Польщі: деталі організації поєдинку

"Розглядаємо дуже серйозно". Промоутер Усика хоче влітку організувати бій українця в Польщі: деталі організації поєдинку

"Розглядаємо дуже серйозно". Промоутер Усика хоче влітку організувати бій українця в Польщі: деталі організації поєдинку
. Олександр Усик. Фото: Usyk-17 Promotions

Наступним суперником українця має стати британець Даніель Дюбуа.

Олександр Усик планує провести свій наступний поєдинок ближче до серпня 2023 року. Про це в інтерв'ю польському виданню Przegląd Sportowy Onet розповів промоутер українця Олександр Красюк.

Очікується, що наступним суперником Усика стане 25-річний британець Даніель Дюбуа. Володар регулярного поясу WBA в гевівейті, англієць має пріоритетне право на зустріч з Олександром у статусі обов'язкового претендента.

Утім, після призначення бою з боку Всесвітньої боксерської асоціації (WBA) той поки немає затверджених місця й дати проведення. У квітні Красюк припускав, що зустріч можуть провести у Великій Британії, на Близькому Сході або в Польщі.

Усику доводилося битися в Польщі у 2016 році. Саме в Гданську той здобув свій перший титул чемпіона світу — за версією WBO в першій важкій вазі, здолавши місцевого боксера Кшиштофа Гловацькі.

Саме варіант з проведенням бою в Польщі в команді Усика вважають пріоритетним. Що ж до можливих дат зустрічі, представники українця орієнтуватимуться на бій іншого чемпіона в гевівейті Тайсона Ф'юрі, який планує свій поєдинок на липень.

Що сказав Олександр Красюк

  • Про організацію бою в Польщі:

"Олександр сприйняв це з великим ентузіазмом. Від бою з Гловацькі у 2016-му Усик всі поєдинки проводив за кордоном. [...] Ми б хотіли побачити його бій на батьківщині, але через поточні обставини це, звісно, неможливо. Проте є варіант, дуже близький до України, — Польща".

"Географічно це також ідеальне місце. Ні в кого з Шенгенської зони немає перешкод, аби дістатися туди машиною, літаком чи залізницею. Швидко, ефективно та з використанням чудової інфраструктури. Тому в певний момент ми почали розглядати цей варіант дуже серйозно".

"Ми розглядаємо арену у Варшаві. [...] Це сильне місце. Столиця, крита арена? Ідеально. Проте питання полягає в тому, чи зможуть організатори арени надати нам стадіон у зручний для нас час. Наприклад, 22 липня нам не підходить, адже Ф'юрі планує битися у Великій Британії в ці дати. Їх потрібно відкласти — або розглядати інші стадіони".
Усик Бокс
Усик провів свій єдиний професійний бій у Польщі в 2016 році — переміг Кшиштофа Гловацькі. K2 Promotions

"Якщо дати зійдуться, потрібно переконатися, чи зможе такий вечір боксу бути організований з технічного боку. На футбольних стадіонах накривати газон у тому місці, де стоятимуть ринг та ряди крісел, — велика проблема. Ми також розглядатимемо зали".

"Не йдеться, що бій Усик — Дюбуа може відбутися виключно у Варшаві. Ми хочемо провести його в Польщі — у кожній частині країни логістичні умови цьому сприяють. Фани з України, Німеччини, Австрії, Чехії, Словаччини й країн Балтії легко дістануться будь-якого міста. Чи зможемо ми цього досягти? Знову ж, поки не знаємо. Важливо, що ця ідея сприйнята з великим ентузіазмом самим боксером".
  • Про реакцію від промоутерів Дюбуа:

"Ми зробили їм пропозицію — чи приймуть її, ми дізнаємося сьогодні або завтра. Ми відкрито сказали, що річ у Польщі, пояснили їм умови".

"Рішення ухвалюватимуться відповідно до комерційних оцінок. Якщо з якоїсь причини наша пропозиція не задовільнить Дюбуа і він не згодиться підписувати контракт, ми можемо перейти до промоутерських торгів".

Усик Бокс
Даніель Дюбуа провів останній бій у грудні 2022 року — в третьому раунді завдав технічного нокауту Кевіну Лерені з ПАР. AP Photos
  • Про дату проведення бою:

"Ф'юрі планує битися 22 липня. І обидва поєдинки — наш та його — у Великій Британії транслюватимуться за платним переглядом. Організувати ці два поєдинки в один вечір, з комерційної точки зору, було б пострілом у ногу".

"Навіть тижня перерви між цими поєдинками замало. Було б добре розділити їх принаймні трьома тижнями".

"Бій Усика перед Ф'юрі? Не раніше [за Ф'юрі] — по-перше, нам належить виконати ще багато роботи; по-друге, нам відомо, що Дюбуа був травмований в одному з поєдинків та потребує часу для відновлення та належної підготовки. Тому я б сказав, що дата на межі липня та серпня — можлива".

Що відомо про суперників

  • 36-річний Усик — володар поясів WBA, WBO та IBF у надважкій вазі. На професійному ринзі залишається непереможеним: 20 перемог, 13 з них — дострокові.
  • 25-річному Дюбуа від червня минулого року належить регулярний титул WBA. Єдиної поразки у 20 професійних поєдинках британцеві у 2020 році завдав співвітчизник Джозеф Джойс.
На початок