Формула-1 внесла зміни до формату спринтерських гонок: як виглядатимуть оновлені гран-прі

Формула-1 внесла зміни до формату спринтерських гонок: як виглядатимуть оновлені гран-прі

Формула-1 внесла зміни до формату спринтерських гонок: як виглядатимуть оновлені гран-прі
. Формула-1. Фото: AP Photos

Нововведення покликані зробити суботні змагання видовищнішими.

Формула-1 внесла зміни до формату своїх спринтерських гонок. Відповідна заява вийшла на офіційному сайті гоночної серії.

Спринтерські гонки у Формулі-1 дебютували у 2021 році. Коротша гонка — на дистанції у 100 кілометрів — визначала стартовий порядок у недільній гонці гран-прі. Натомість початкова решітка самого спринту формувалася за підсумками кваліфікації у п'ятницю.

Новий формат більше не передбачає безпосереднього впливу спринтів, яких у сезоні-2023 планується шість, на недільну гонку. Водночас вони продовжать мати своє значення в контексті чемпіонства.

Що передбачають зміни до формату спринтерських гонок

Організатори запровадили новий формат кваліфікації — окремо для спринтерської гонки обраного вікенду в суботу. Вона визначатиме стартову решітку спринту, в якому переможець у суботу отримуватиме вісім залікових очок до особистого заліку.

Нова кваліфікація також буде коротшою й, подібно до класичного відбору, поділятиметься на три етапи: перший триватиме 12 хвилин, другий — 10, а третій — вісім.

Натомість визначення стартової решітки недільної гонки буде повністю покладено на традиційну кваліфікацію у п'ятницю.

Новий розклад етапу зі спринтерською гонкою

 • п'ятниця: кваліфікація (визначає стартову решітку гонки)
 • субота: кваліфікація спринту та спринт
 • неділя: гонка

Спринт та головна гонка перетинатимуться лише в одному: якщо пілот під час спринту в суботу отримає штраф на решітці, то відбуватиме його під час гонки в неділю.

Чому ввели нові правила

Суботні спринти після свого запровадження не дарували видовищного змагання, про що казали й самі пілоти. Загроза втратити позиції під час обгону в суботу і пропустити головний старт наступного дня призводили до того, що гонщики віддавали перевагу обережнішому та менш динамічному кермуванню.

"Спринт — це про виживання, а не про змагання", — цитує The Athletic враження чинного чемпіона світу Макса Ферстаппена від гонок у суботу.

Тепер, коли суботній спринт ніяк не загрожуватиме позиціям пілотів у неділю, Формула-1 очікує побачити більш видовищні змагання за день до головної події вікенду.

"У гонщиків має бути більше мотивації тиснути впродовж 100-кілометрової гонки, що зазвичай триває близько пів години", — йдеться у заяві організаторів.

Перший "спринтерський" етап сезону-2023 відбудеться в Азербайджані 28-30 квітня.

Календар етапів зі спринтерськими гонками: сезон 2023 року

 • 28-30 квітня: Гран-прі Азербайджану;
 • 30 червня — 2 липня: Гран-прі Австрії;
 • 28-30 липня: Гран-прі Бельгії;
 • 6-8 жовтня: Гран-прі Катару;
 • 20-22 жовтня: Гран-прі США;
 • 3-5 листопада: Гран-прі Сау-Паулу;

Формула-1: що відомо

 • Після трьох етапів нового сезону Формули-1 особистий залік пілотів очолює чинний чемпіон Макс Ферстаппен — 69 очок.
 • Усього до календаря сезону-2023 у Формулі-1 увійшли рекордні 23 гонки. Змагальний рік добігатиме кінця у листопаді етапом в Абу-Дабі.
На початок