ФІБА усунула Росію та Білорусь від кваліфікації Євробаскета. Вони пропустять основний турнір 2025 року

ФІБА усунула Росію та Білорусь від кваліфікації Євробаскета. Вони пропустять основний турнір 2025 року

ФІБА усунула Росію та Білорусь від кваліфікації Євробаскета. Вони пропустять основний турнір 2025 року
Збірна Росії з басктеболу. Фото: ФІБА

Як проголосував виконавчий комітет ФІБА.

Збірні Росії та Білорусі не допустили до відбору Євробаскету-2025. Про це з посиланням на лист від ФІБА повідомляє Федерація баскетболу України.

Національні команди двох країн від початку повномасштабного вторгнення до України було відсторонено від міжнародних змагань. Росіяни провели свій останній офіційний матч у лютому 2022 року, білоруси — у серпні 2021-го.

Через вторгнення Росію та Білорусь минулого року зняли з відбору на ЧС-2023. Їхні проміжні результати в основній частині кваліфікації були анульовані.

За рішенням ФІБА вже у квітні російську та білоруську баскетбольні збірні усунули від участі у відборі олімпійського турніру 2024 року. А тепер поширили санкції і на Євробаскет-2025.

Обидві країни не будуть представлені у передкваліфікаційному раунді відбору континентальної першості. Це означає, що надалі вони не зможуть зіграти у фінальній частині Євробаскета у 2025 році.

У листі до української федерації зазначається, що рішення не допускати РФ та Білорусь до Євробаскета було схвалено одностайним голосуванням виконкому ФІБА. В ухваленні рішення той керувався новими рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету, що не радить федераціям повертати збірні двох країн до своїх змагань.

Кваліфікація на Євробаскет-2025: що відомо

  • Наразі на попередній стадії відбору подолано два стартових раунди. Матчі третього раунду будуть зіграні у липні-серпні 2023 року.
  • Україна попередню стадію відбору пропускатиме. Діставшись другого раунду кваліфікації на ЧС-2023, "синьо-жовті" пройшли безпосередньо до основної частини відбору наступного Євробаскета.
  • Основний раунд кваліфікації чемпіонату Європи розпочнеться з першого вікна в листопаді 2023 року. Участь у ньому візьмуть збірні 32 країн.

Повернення РФ до міжнародного спорту: що відомо

  • Санкції проти РФ, окрім баскетболу, продовжили в хокеї, легкій атлетиці та серфінгу, серед інших видів спорту.
  • Чинні санкції проти росіян наразі також не готові переглядати в УЄФА, що опікується європейським футболом. Збірна РФ пропускає поточну кваліфікацію на континентальну першість 2024 року.
  • Натомість після ухвалення нових рекомендацій МОК росіян та білорусів повернуть до індивідуальних змагань у боротьбі, тхеквондо, тріатлоні й настільному тенісі. Ще раніше їхню участь у своїх турнірах схвалила Міжнародна федерація фехтування.
На початок