"Це дуже розчаровує". Шотландську бігунку дискваліфікували з ультрамафону через махлювання: що сталося

"Це дуже розчаровує". Шотландську бігунку дискваліфікували з ультрамафону через махлювання: що сталося

"Це дуже розчаровує". Шотландську бігунку дискваліфікували з ультрамафону через махлювання: що сталося
Йоасія Закжевська. Фото: Scottish Athletics

Атлетка частину дистанції подолала на автомобілі.

Шотландська ультрамарафонка Йоасія Закжевська отримала дискваліфікацію із забігу на 80.5 кілометра. Про це повідомляє BBC.

47-річна Йоасія Закжевська вважається однією з найуспішніших ультрамарафонок Великої Британії. У цьому статусі атлетка взяла участь у забігу на 50 миль (80.5 км) GB Ultras між Манчестером та Ліверпулем.

Закжевська завершила ультрамарафон Манчестер – Ліверпуль з третім результатом у забігу. Однак після змагань за даними трекера спортсменки виявилось, що вона подолала чотири кілометри за 1:40 хвилини. Організатори з'ясували, що Закжевська цю дистанцію подолала на автомобілі.

Пізніше стало відомо, що Йоасія Закжевська проїхала чотири кілометри дистанції марафону через погане самопочуття. За словами марафонки, яку цитують її друзі, вона взяла участь в ультрамарафоні на наступний день, після того як провела 48 годин на шляху з Австралії до Великої Британії.

Попри те, що атлетка співпрацювала з організаторами забігу, її справа передана на розгляд Федерації легкої атлетики Великої Британії. За словами директора забігу, Закжевську звинувачуюють в "неспортивній поведінці та отриманні конкурентної переваги", а результат анулюють.

"Це дуже розчаровує. Інцидент було розслідувано. Проаналізувавши дані нашої системи відстеження забігів, дані GPX, заяви, надані нашою командою, іншими учасниками та самою Закжевською, ми можемо підтвердити, що бігунка була дискваліфікована зі змагань через використання автомобіля під час проходження частини маршруту", - зазначив директор забігу GB Ultras.

Хто така Йоасія Закжевська

  • Йоасія Закжевська – 47-річна британська ультрамарафонка.
  • У лютому 2023 року на Тайбейському ультрамарафоні в Тайвані Закжевська здобула перемогу в 48-годинному забігу, встановивши світовий рекорд на дистанції 255 миль (411.5 км).
  • На рівні чемпіонату світу з бігу на 100 км Йоасія виграла "срібло" у 2011 році та "бронзу" у 2014-му та 2015 році.
  • У 2020 році Закжевська виграла 24-годинний забіг в Австралії, подолавши дистанцію 236.561 км.
  • Йоасія Закжевська також є автором рекордів у шотландському 24-годинному марафоні, британському на 200 кілометрів та шотландському 100 на миль.
На початок