"Здивував увесь світ". Тренерка Іллі Ковтуна оцінила "бронзовий" виступ гімнаста в багатоборстві на Євро

"Здивував увесь світ". Тренерка Іллі Ковтуна оцінила "бронзовий" виступ гімнаста в багатоборстві на Євро

Ексклюзивно
"Здивував увесь світ". Тренерка Іллі Ковтуна оцінила "бронзовий" виступ гімнаста в багатоборстві на Євро
. Ulrich Faßbender / AGF

Ексклюзивний коментар Ірини Надюк для Суспільне Спорт.

Збірна України зі спортивної гімнастики здобула першу медаль на чемпіонаті Європи. Ілля Ковтун став бронзовим призером в особистому багатоборстві.

Ковтун змагався у фіналі особистого багатоборства після успішної кваліфікації у перший день чемпіонату Європи. Тоді він набрав 85.432 бала і став найкращим гімнастом серед усіх у відборі.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики. Дивіться прямі трансляції фіналів Євро-2023 наживо на сайті Суспільне Спорт та на місцевих каналах Суспільного Мовлення 13-16 квітня.

Проте у фіналі Ковтун не зміг повторити цей результат. За підсумками перших чотирьох снарядів він взагалі не мав жодної оцінки у 14 балів. А в опорному стрибку не зміг вдало приземлитися, за що отримав оцінку 13.200.

Вирвати медаль Ковтуну вдалося завдяки успішним виступам на двох останніх снарядах. На паралельних брусах український гімнаст показав результат 15.400 бала, оновивши власний рекорд. А згодом отримав 14.033 у вправі на поперечині.

Після закінчення фіналу у багатоборстві Суспільне Спорт звернулося за коментарем до особистої тренерки Ковтуна Ірини Надюк щодо оцінки виступу 19-річного гімнаста.

Надюк визнала, що результат Ковтуна у фіналі поступається тому, який він продемонстрував у кваліфікації. Але пояснила різницю недостатнім часом на відновлення: між відбором та фіналом гімнаст мав перерву лише в один день.

"Звичайно, якщо дивитися по першому дню, то видно, що Ілля був [у кваліфікації] на декілька голів вищий за своїх суперників. Він - командний борець і віддав усі сили повністю в перший день. Виступив на максимум: якщо простежити всі його дорослі результати у багатоборстві у перший день, то це був його найкращий. Він тягнув команду, боровся за неї, бо у нас були деякі похибки у гімнастів, падіння. А мета була потрапити на чемпіонат світу. Тому Ілля віддав усі сили в перший день. І одного дня, щоб відновитися, йому не вистачило".

Читайте також: Чоловіча збірна України зі спортивної гімнастики відібралася на ЧС. Він є відбірковим до Олімпіади-2024

Надюк також відзначила, що здобути медаль Ковтун зміг завдяки своїм бійцівським якостям. Для цього гімнасту довелося на останніх снарядах виконувати максимальні комбінації.

"На коні були похибки. А на опорному стрибку поїхала рука також трохи. Але я дуже задоволена: спортсмени в таких випадках зазвичай припиняють боротися, проте Ілля навіть після другого [снаряду] боровся до кінця. Пішов у свої максимальні комбінації на п'ятому та шостому приладах та виконав їх дуже добре. Задоволена тими бійцівськими якостями, які він проявив. Він бореться - як наші ЗСУ борються, так і [Ілля] - до останнього. Він здивував увесь світ та показав силу волю, характер. Пишаюся ним повністю.

Ми з Іллею працюємо всі дні, у нього немає відпочинку. Йому треба готуватися до фіналів, у нас [у суботу] два - вільні вправи та на коні і [у неділю] бруси та поперечина. Будемо готуватися, по два тренування - ми сюди не туризмом приїхали займатися, а працювати. Намагатимемося зробити все, що в наших силах, тренуватися та водночас відновитися. Програма складна, суперники гідні та сильні, на кожному приладі - дивовижні. Будемо намагатися максимально скласти конкуренцію".

Розклад фіналів збірної України на Євро зі спортивної гімнастики

Субота, 15 квітня
  • 13:30. Ілля Ковтун – вільні вправи
  • 14:10. Ілля Ковтун – вправи на коні
Неділя, 16 квітня
  • 13:00. Ігор Радівілов – опорний стрибок
  • 14:00. Ілля Ковтун – паралельні бруси
  • 15:00. Ілля Ковтун – вправи на перекладині
На початок