Александера Чеферіна переобрали президентом УЄФА на чотири роки

Александера Чеферіна переобрали президентом УЄФА на чотири роки

Офiцiйно
Александера Чеферіна переобрали президентом УЄФА на чотири роки
. Александер Чеферін. Фото: AP Photos

Словенець був єдиним претендентом на посаду.

Александер Чеферін був переобраний на посаду президента УЄФА. Словенець продовжить керувати організацією ще чотири роки, до 2027-го.

Чеферін очолює континентальний керівний орган з 2016 року, коли замінив на посаді попереднього повноцінного президента Мішеля Платіні.

У голосуванні 2023 року Чеферін був єдиною кандидатурою на виборах — його було переобрано автоматично за відсутності інших претендентів на посаду. Рішення про переобрання було ухвалено на зібранні 55 країн — членів організації на Конгресі УЄФА в португальському Лісабоні.

Чеферін успішно переобрався на посаду вдруге. Після його першого періоду на посаді термін перебування словенця на чолі УЄФА продовжили на чотири роки у 2019-му, коли він також був єдиним кандидатом на виборах.

"Це дійсно багато значить для мене. Це велика часть, але здебільшого — велика відповідальність перед вами та футболом. Я зроблю все в моїх силах, аби не розчарувати вас та футбол", — цитує Politico промову Чеферіна в Лісабоні.

Новини УЄФА

  • У 2021 році УЄФА на чолі з Чеферіним завадила 12 європейським клубам організувати власний незалежний чемпіонат — Суперлігу, що також зустріла спротив з боку фанатів, футболістів та навіть політиків. Наразі в проєкті залишаються лише три клуби: іспанські "Реал", "Барселона" та італійський "Ювентус".
  • У лютому цього року УЄФА визнали винним у провальній організації фіналу Ліги чемпіонів сезону 2021/22. Тоді вирішальний матч турніру затримали майже на 40 хвилин через тисняву біля стадіону, що вилилася в сутички з правоохоронцями.
  • До Виконавчого комітету УЄФА в Лісабоні переобирається й чинний президент Української асоціації футболу Андрій Павелко. Посаду в комітеті він обіймає з 2019 року.
На початок