"Не толеруватимемо шантаж". Хорватський "Осієк" відсторонив українця Чеберка через вимогу продати його до МЛС

"Не толеруватимемо шантаж". Хорватський "Осієк" відсторонив українця Чеберка через вимогу продати його до МЛС

"Не толеруватимемо шантаж". Хорватський "Осієк" відсторонив українця Чеберка через вимогу продати його до МЛС
. ФК "Осієк"

Українець не погодився догравати сезон 2022/23 у чемпіонаті Хорватії.

Українського захисника Євгена Чеберка усунули від тренувань з першою командою хорватського "Осієка". Про це повідомляє офіційний сайт клубу.

Українець виступає за клуб від сезону 2020/21, провівши перший рік у команді на правах оренди з австрійського ЛАСКа. Його чинна угода з "Осієком" розрахована до літа 2025 року.

У поточному сезоні Чеберко провів 14 матчів у чемпіонаті Хорватії, вийшовши у старті на 13 із них. У домашньому матчі з "Вараждином" (0:1) у лютому захисникові надали капітанську пов'язку до річниці повномасштабного російського вторгнення до України.

Саме через важливу роль Чеберка в команді цього року "Осієк" відхилив пропозицію щодо його трансферу до іншого клубу. Як повідомляє FootBoom, Євгена запросив один з клубів американської ліги МЛС, назву якого видання не наводить.

Та в клубі повідомляють, що через небажання відпускати його до США Чеберко вдався до шантажу й відмовлявся вирушати з командою на матч. Через це його було відсторонено на невизначений термін.

Як пояснюють санкції проти Чеберка в клубі

У своїй заяві "Осієк" пояснює, що український захисник висловив небажання їхати з командою на матч проти "Рієки" (1:1) у 27-му турі місцевої ліги.

У клубі відзначили, що Чеберко пояснював свою позицію тим, що не був готовий до матчу. Однак самі вважають, що насправді це було пов'язано з його бажанням перейти до іншої команди, яка напередодні зробила пропозицію щодо трансферу.

"Осієк", який бореться за путівку до кваліфікації Ліги Конференцій, був готовий відпустити Чеберка після закінчення сезону 2022/23. Зі свого боку, захисник не пристав на умови клубу.

"[Пропозицію про трансфер] було відхилено, тому що клуб проходить через делікатну частину сезону, намагається стабілізувати свої результати й зберегти третє місце, відчуваючи потребу в центральних захисниках. Позаяк гравець наполягав на переході, йому запропонували здійснити трансфер наприкінці чемпіонату, на що він не погодився", — йдеться у заяві клубу.
Чеберко
ФК "Осієк"

"«Осієк» завжди дотримувався коректного ставлення до футболіста, виконуючи свої зобов'язання, не маючи перед ним жодних фінансових заборгованостей. Клуб виявив велику чутливість у ситуації, коли країну [Чеберка] охопив шторм війни, з цієї ж причини він був капітаном у матчі з «Вараждином»".

"Єдине, чого ми просили натомість, — професійного ставлення, якого, очевидно, не отримали напередодні однієї з найважливіших ігор сезону. Незалежно від того, якою гострою є потреба в результаті, ми не толеруватимемо спроби шантажувати, маніпулювати репутацією клубу або ставити особисті інтереси вище за інтереси «Осієка»".

Хто такий Євген Чеберко

  • 25-річний центральний захисник хорватського "Осієка".
  • За кордоном також виступав за австрійський ЛАСК (7 матчів). У чемпіонаті України загравався за "Зорю" та "Дніпро".
  • У жовтні 2020 року дебютував за збірну України (в товариському матчі проти Франції — 1:7). До національної команди не запрошувався від листопада 2020 року.
  • З 2021 року провів 55 матчів за "Осієк" у всіх турнірах, забив 1 гол та віддав 1 результативну передачу.
На початок