"Підняти прапор – просто мрія". Два українці вперше в історії подолали стартовий раунд відбору до ЧС зі снукеру

"Підняти прапор – просто мрія". Два українці вперше в історії подолали стартовий раунд відбору до ЧС зі снукеру

"Підняти прапор – просто мрія". Два українці вперше в історії подолали стартовий раунд відбору до ЧС зі снукеру
. World Snooker Tour

До наступного раунду пройшли і Юліан Бойко, і Антон Казаков.

В англійському Шеффілді розпочався відбір на чемпіонат світу зі снукеру – головного професійного рейтингового турніру року в цьому виді спорту. Участь у ньому беруть провідні снукеристи: за останні 40 років змагання вигравали Стів Девіс, Стівен Хендрі, Джон Хіггінс, Ронні О'Салліван, Ніл Робертсон, Марк Селбі та інші гравці.

Чемпіонат світу зі снукеру закриває програму сезону 2022/23 світового туру. 16 учасників турніру вже визначені: очолює посів Ронні О'Салліван – чинний чемпіон, який сім разів ставав переможцем світової першості зі снукеру.

Розіграш чемпіонату світу зі снукеру розпочнеться з 15 квітня. Перед цим має сформуватися повний список з 32 учасників: ще 16 снукеристів визначаться за результатами кваліфікації. Боротьбу за це ведуть одразу два українці, які вже оновили найкращий результат країни.

Хто саме бере участь від України у відборі на ЧС зі снукеру?

Уперше Україна була представлена у відборі до чемпіонату світу зі снукеру лише в 2020 році. Дебютним став виступ 14-річного Юліана Бойка: український снукерист став наймолодшим гравцем в історії ЧС, що виступив у кваліфікації, хоч і поступився у першому раунді малазійцеві Тор Чуань Леонгу (3:6).

Читайте також: 15-річний український снукерист уперше переміг у матчі Світового снукерного туру. Хто він

Бойко вже учетверте намагається відібратися до основної сітки чемпіонату світу зі снукеру. У 2022 році український снукерист здобув першу в кар'єрі перемогу у кваліфікації, пройшовши до другого раунду. Тоді ж до нього доєднався і ще один українець: Антон Казаков дебютував у кваліфікації ЧС, але перший раунд не подолав.

У відборі на чемпіонат світу-2023 вдруге поспіль змагаються два українці – Бойко та Казаков. 17-річний Юліан приїхав на турнір у статусі віцечемпіона молодіжного Євро зі снукеру, а Антон – чемпіона Європи серед юніорів. І обидва українці подолали стартовий раунд кваліфікації, що сталося вперше в історії.

Результати українців у першому раунді кваліфікації ЧС-2023

  • Юліан Бойко переміг Мухммада Асіфа (Пакистан) – 10:2
  • Антон Казаков переміг Мохамеда Ібрагіма (ЄгипетЧемпіон Африки) – 10:6

Що сказав Юліан Бойко після перемоги на старті відбору до ЧС-2023?

Перемогою над Асіфом Бойко вже повторив свій найкращий результат у відборі до чемпіонату світу. У коментарі World Snooker Tour 17-річний українець зізнався, що початок гри виявився для нього нерівним, але він задоволений тим, як йому вдалося здобути перемогу.

"Відчуваю, що зіграв дуже добре. Початок гри був досить нерівним, я не використав кілька можливостей. Але після того, як я вийшов уперед 3:1, це надало мені додаткової впевненості. З того часу відчув, що почав грати досить добре, хоча все ще можу покращувати свій рівень. Я справді у захваті від виходу до наступного раунду і радий, що вдалося здобути переконливу перемогу.

Досить радий тому, як я граю. Мрію про більше, хочу потрапити на "Крусібл"Театр "Крусібл" - місце проведення фінальної частини чемпіонату світу зі снукеру. Ще з часів аматорів не відчував на собі такого значного тиску, де перед кожним наступним суперником думаєш, як здобути очки. Це має значення, але я намагаюся виконувати свою роботу належним чином, віддавати всі сили та дивитися, куди мене це приведе".

Головною мрією українського снукериста залишається кваліфікація на чемпіонат світу. До цього жодному українцеві в історії не вдавалося брати участь на турнірі.

"Це багато що означає. Дуже пишаюся тим, що представляю Україну деінде. Очевидно: підняти прапор України на "Крусіблі" - просто мрія. Дуже розраховую, що зіграю якомога краще та переможу".

Що далі очікує на українських снукеристів?

Для потрапляння на чемпіонат світу українським снукеристам потрібно перемогти ще трьох суперників на своєму шляху. Юліан Бойко у другому раунді зіграє проти англійця Стюарта Каррінгтона, який тричі грав на самому ЧС, однак поступався у першому ж раунді. А ось Антон Казаков на цій стадії зіграє проти іншого англійця Марка Джойса - учасника ЧС-2021.

Якщо ж Бойко і Казаков зможуть пройти до останнього раунду кваліфікації, то там можуть натрапити на двох провідних снукеристів: і Стівен Магвайр, і Рікі Волден у своїй кар'єрі доходили до півфіналу чемпіонату світу.

Сітка для Юліана Бойка та Антона Казакова у відборі ЧС-2023 зі снукеру

Юліан Бойко
  • перший раунд: Юліан Бойко - Мухаммад Асіф (Пакістан) 10:2
  • другий раунд: Юліан Бойко - Стюарт Каррінгтон (Англія)
  • третій раунд: Юліан Бойко - Фан Чженьї (Китай)
  • четвертий раунд: Юліан Бойко - Стівен Магвайр (Шотландія)*
Антон Казааков
  • перший раунд: Антон Казаков - Мохамед Ібрагім (Єгипет) 10:6
  • другий раунд: Антон Казаков - Марк Джойс (Англія)
  • третій раунд: Антон Казаков - Тепчайя Ун-Нух (Таїланд)
  • четвертий раунд: Антон Казаков - Рікі Волден (Англія)*

* - найрейтинговіший можливий суперник

Кваліфікація до чемпіонату світу зі снукеру триватиме до 12 квітня - саме тоді визначиться повний список учасників турніру.

На початок