Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
Артем Довбик хеттриком повторив у чемпіонаті України бомбардирське досягнення 15-річної давності

. Артем Довбик, фото: СК "Дніпро-1"

Нападник у 19-му турі УПЛ відзначився третім хеттриком у сезоні.

У неділю, 2 квітня, відбулись заключні матчі 19-го туру чемпіонату України. Однією із зустрічей став поєдинок "Металіста 1925" та "Дніпра-1".

"Дніпро-1" підійшов до матчу проти "Металіста 1925", втративши лідерство в українській Прем'єр-лізі. Натомість Артем Довбик цю гру проводив у статусі найкращого бомбардира ліги.

Попри перше місце у рейтингу бомбардирів чемпіонату України Артем Довбик не потрапив до стартового складу "Дніпра-1" на гру 19-го туру. Артем Довбик вступив у гру з "Металістом 1925" на 27-й хвилині зустрічі. На полі форвард замінив іншого нападника команди - Пеглоу.

До 71-ї хвилини зустрічі у матчі між "Металістом 1925" та "Дніпром-1" зберігався рахунок 0:0. Саме в цей момент перший гол у грі забив Артем Довбик, який відзначився з передачі Олександра Пихальонка. Протягом наступних 10 хвилин найрезультативніший нападник УПЛ у чинному сезоні відзначився ще двічі.

Що означає хеттрик Довбика у ворота "Металіста 1925"

Хеттрик у ворота "Металіста 1925" став для Довбика третім у нинішньому розіграші УПЛ: до цього Артем три голи забивав у ворота "Зорі" та "Колоса". За цим показником нападник "Дніпра-1" став третім футболістом в історії чемпіонату України.

• Сергій Ребров ("Динамо") – сезон 1999/00
  • Олександр Косирін ("Металург") – 2007/08
  • Артем Довбик ("Дніпро-1") – 2022/23

Окрім цього Довбик став третім гравцем в історії української Прем'єр-ліги, який оформив хеттрик, вийшовши на заміну. До Артема це робили Андрій Тотовицький у складі "Зорі" проти "Шахтаря" (сезон 2015/16) та ще один гравець "Дніпра-1" - Владислав Супряга, який забив тричі із заміни у ворота "Динамо" в чемпіонаті 2019/20.

Після гри з "Металіста 1925" Артем Довбик був визнаний найкращим гравцем 19-го туру. За його підсумками нападник "Дніпра-1" з 15 голами закріпився на першій позиції у гонці бомбардирів, випереджаючи найближчого конкурента, Віталія Буяльського, на чотири м'ячі.

Хто такий Артем Довбик

• Артем Довбик - 25-річний нападник "Дніпра-1" та збірної України.
  • Наразі Довбик є проміжним найкращим бомбардиром чемпіонату України. На його рахунку 15 голів та три результативні передачі.
  • За збірну України Довбик дебютував у березні 2021 року. З того моменту зіграв за команду 15 матчів, в яких забив шість голів та зробив два асисти.
  • У матчі чемпіонату Європи-2020 у ворота Швеції забив найпізніший гол в історії національної команди, який вивів її у перший чвертьфінал Євро.