Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Україна фінішувала п'ятою в останній чоловічій естафеті сезону: повні результати гонки

Україна фінішувала п'ятою в останній чоловічій естафеті сезону: повні результати гонки

Україна фінішувала п'ятою в останній чоловічій естафеті сезону: повні результати гонки
Артем Прима, фото: GETTY IMAGES

Це найкращий результат команди у сезоні.

Чоловіча естафетна гонка в Естерсунді стала останнім командним стартом у біатлонному сезоні Кубка світу 2022/23. На передостанньому етапі Кубка світу за один день відбулися дві останні командні гонки: спершу пробігли жінки, тоді – чоловіки.

Читайте більше: Україна - дев'ята в останній жіночій естафеті сезону Кубка світу: результат

У чоловічій гонці Україна уперше в історії була представлена четвіркою: Артем Тищенко, Артем Прима, Денис Насико та Антон Дудченко. Тренер команди Юрай Санітра обирав четвертого учасника між Насиком та Богданом Цимбалом. У той ж час Тищенко уперше з сезону 2020/21 потрапив до естафетної четвірки.

І саме у цьому складі Україна змогла показати свій найкращий результат у сезоні. Українці показали найкращий результат за точністю стрільби у гонці – лише чотири додаткові патрони на команду. І зрештою, завдяки останньому етапу від Антона Дудченка, Україна фінішувала на п'ятому місці.

Як пройшла естафета для збірної України

 • Перший етап: Артем Тищенко відстрілявся з одним додатковим патроном, показав другу найкращу швидкострільність та загалом за етап програв 28 секунд на дистанції найшвидшому. Зрештою, Тищенко передав естафету восьмим - відставання 20 секунд.
 • Другий етап: Артем Прима теж використав один додатковий патрон, у нього теж була друга найкраща швидкострільність. На дистанції Прима програв 46 секунд найшвидшому. У підсумку, на передачі естафети Україна була шостою - відставання 46 секунд.
 • Третій етап: Денис Насико закрив усі мішені без додаткових патронів, він передав естафету сьомим - 55 секунд відставання. На своєму етапі Насико показав сьомий найкращий час. Після третього етапу одразу вісім команд перебували в одній хвилині від лідера!
 • Четвертий етап: Антон Дудченко пройшов першу коло разом зі збірною Італії, на стрільбі лежачи використав два додаткові патрони і вийшов восьмим. Однак на "стійці" майже у всіх суперників виникли великі проблеми з точністю стрільби, тоді як Дудченко закрив з п'яти і вийшов п'ятим. Цю позицію він втримав до фінішу. На своєму етапі Дудченко показав четвертий чистий час.

Перемогу в гонці здобула Норвегія, на подіумі - Франція та Німеччина. А четвертою фінішувала Швеція.

 • Естафета, чоловіки
 1. Норвегія (0+7) 1:09:12.4
 2. Франція (1+8) +22.5
 3. Німеччина (1+10) +37.4
 4. Швеція (0+10) +59.8
 5. Україна (0+4) +1:17.2
 6. Австрія (0+10) +1:34.2
Читайте більше: На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в естафетах: хто виграв нагороди
На початок