Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Україна - дев'ята в останній жіночій естафеті сезону Кубка світу: результат

Україна - дев'ята в останній жіночій естафеті сезону Кубка світу: результат

Україна - дев'ята в останній жіночій естафеті сезону Кубка світу: результат
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

"Синьо-жовті" повторили свій найкращий результат у сезоні.

У шведському Естерсунді триває восьмий етап Кубка світу з біатлону. Змагальний день 11 березня стартував з жіночої естафети.

До етапу в Естерсунді жіноча збірна України лише одного разу входила до топ-10 естафетних гонок цього сезону. Відбулося це на етапі в італійському Антгольці, коли "синьо-жовті" перетнули фінішну лінію дев'ятими.

У складі України гонку проводили Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко та Анастасія Меркушина. У порівнянні з попередньою естафетою на чемпіонаті світу в Обергофі в команді провели одну заміну: Джима повернулася до складу замість Любові Кип'яченкової.

Як минула гонка

Перший етап за Україну пробігла Юлія Джима. Провівши дві "чисті" стрільби, українка виходила на останнє коло шостою, проте естафету передавала вже дев'ятою. За швидкострільністю Юлія стала третьою серед усіх суперниць на етапі.

Безпомилкову стрільбу українок на "лежці" підтримала Олена Білосюк, що поверталася на дистанцію вже сьомою, випередивши шведку Анну Маґнуссон. Перший запасний патрон українок вона використала на четвертій стрільбі, за підсумками якої зберегла позицію у гонці.

Швидкострільність Білосюк також стала однією з найкращих. За цим показником на другому етапі вона розділила друге місце з біатлоністками Фінляндії (Еріка Янка) та Італії (Доротея Вірер).

Вийшовши на дистанцію шостою, Дар'я Блашко на старті свого етапу поступилася позицією чешці Маркеті Давидовій, після першої стрільби Дар'ю також обійшла шведка Ельвіра Еберг. Заключну стрільбу Блашко пройшла із семи патронів, зберігши безпечну восьму проміжну позицію.

Єдиної хиби Анастасія Меркушина припустилася на "стійці", що дозволило швейцарці Емі Басерзі відіграти більше 20 секунд відставання та вийти на восьме місце. Україна фінішує дев'ятою, повторюючи свій рекорд сезону в цій дисципліні.

Другу естафету цього сезону виграла жіноча команда Норвегії. "Золото" норвежкам принесла четвірка Юні Арнеклейв, Іди Лієн, Інґрід-Ландмарк Тандреволд та Марте Олсбю Ройзеланд.

Кубок світу. Естерсунд. Естафета — жінки

  1. Норвегія (0+4) 1:08:00.7 години
  2. Франція (0+7) +15.2
  3. Німеччина (0+7) +27.2

...

  • 9. Україна (0+4) +3:12.9

Усі результати України в жіночих естафетах 2022/23

  • Контіолагті (Кубок світу) — 15-те місце
  • Гохфільцен (Кубок світу) — 12
  • Рупольдинг (Кубок світу) — 11
  • Антгольц (Кубок світу) — 9
  • Обергоф (ЧС-2023) — 14
  • Естерсунд (Кубок світу) — 9
На початок