Ілля Ковтун здобув два "срібла" на третьому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун здобув два "срібла" на третьому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун здобув два "срібла" на третьому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики
Hungarian Gymnastics Federation

19-річний українець вперше в сезоні програв на паралельних брусах.

Сезон Кубка світу зі спортивної гімнастики продовжується у азербайджанському Баку, де триває третій етап Кубка світу. Після двох кваліфікаційних днів сформувалися усі учасники фіналів в окремих дисциплінах.

Україна за результатами відбору пробилася до чотирьох фіналів: у чоловіків за медалі у вільних вправах, паралельних брусах та вправах на коні змагається Ілля Ковтун, у жінок – Анна Лащевська та Єлизавета Губарєва пройшли до фіналу у вправах на колоді.

У перший день фіналів серед українців виступав Ковтун, який змагався у двох фіналах: вільних вправах та паралельних брусах.

Для 19-річного атлета змагання у Азербайджані стали четвертими у цьому році. Ковтун розпочав сезон з трьох перемог на турнірі в Італії, після чого здобув два "золота" у вправах на паралельних брусах на етапах Кубка світу у Коттбусі та Досі.

Читайте також: Україна здобула чотири медалі на другому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики: результат

Першу медаль Ілля Ковтун на етапі Кубка світу у Баку здобув у вільних вправах. У фіналі український атлет отримав 13.933 бала та посів з цим результатом друге місце: українця випередив атлет з Казахстану Мілад Карімі. Третім став американець Райлі Лус.

Друге "срібло" на третьому етапі Кубка світу Ковтун здобув на паралельних брусах. Фінальну спробу українського атлета оцінили у 15.366 бала, цей показник менше на 0,034 бала від рещультату філіппінця Карлоса Юло, який став переможцем у цій дисципліні. Третє місце посів француз Камерон Лі-Бернар.

Що означають срібні медалі Ковтуна на етапі у Баку

  • Ілля Ковтун втретє в сезоні виграв медаль Кубка світу на паралельних брусах, до того були дві перемоги.
  • Медаль у вільних вправах стала для Ковтуна першою в сезоні не на паралельних брусах.
  • Україна здобула на етапах Кубка світу зі спортивної гімнастики у 2023 році сім медалей: три "золота" та чотири "срібла".

У другий день фіналів Ілля Ковтун змагатиметься у вправах на коні, а Анна Лащевська та Єлизавета Губарєва - у вправах на колоді.

Хто такий Ілля Ковтун

  • Ілля Ковтун - 19-річний гімнаст національної збірної України.
  • На дорослому чемпіонаті Європи став срібний призером на паралельних брусах (Мюнхен-2022) та бронзовим - у багатоборстві (Базель-2021).
  • Бронзовий призер ЧС-2021 у багатоборстві.
  • Учасник Олімпіади-2020 у Токіо, де посів 11-те місце у багатоборстві.
  • Переможець загального заліку Кубка світу 2022 року на паралельних брусах.
На початок