Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Швейцарського легкоатлета дискваліфікували на Євро через безпрецедентні три поспіль фальстарти: що сталося

Швейцарського легкоатлета дискваліфікували на Євро через безпрецедентні три поспіль фальстарти: що сталося

Швейцарського легкоатлета дискваліфікували на Євро через безпрецедентні три поспіль фальстарти: що сталося
European Athletics / Chiara Montesano

До чого тут автоматична система виявлення фальстартів у легкоатлетів.

Швейцарець Енріко Ґюнтерт проводив у Стамбулі свій перший великий міжнародний турнір у кар'єрі — чемпіонат Європи в приміщенні. 25-річний легкоатлет стартував у бігу на 60 метрів, проте так і не дістався фінішу змагань.

Оновивши особистий рекорд на 60-метрівці у швейцарському Санкт-Галлені в лютому (6.62 секунди), Ґюнтерт розпочинав континентальну першість з кваліфікаційного забігу. У підсумку атлету довелося двічі повертатися на дистанцію, на якій він припустився одразу кількох технічних помилок та був дискваліфікований з турніру за курйозних обставин.

Що сталося

У першому відбірковому забігу в Ґюнтерта зафіксували фальстарт — організатори визначили, що той почав рух на 0.003 секунди раніше за постріл. Швейцарця дискваліфікували, після чого решта учасників пробігла дистанцію без нього.

Утім, збірна Швейцарії подала апеляцію на рішення суддів. Після перегляду епізоду Ґюнтерту дозволили перебігти спробу — він мав виходити на дистанцію один.

Енріко стартував удруге — та знову почув сповіщення про технічну помилку. Судді в Стамбулі визначили, що цього разу в помилці був винен не сам легкоатлет. Йому надали можливість стартувати втретє, аби кваліфікуватися до півфіналу.

Третя спроба — третій сигнал про фальстарт у швейцарця. Цього разу в нього зафіксували передчасне вибігання за 0.262 секунди до пострілу.

Як коментують епізод з фальстартами Ґюнтерта

Коментатори в ефірі зазначають, що Енріко вибігав з незакріплених належним чином стартових блоків. Саме це могло спричиняти сигнал про фальстарт, що визначається автоматичною системою.

"0.262 секунди — не час його реакції, а тремтіння на нестійких стартових блоках. Навіть за 10 спроб результат був би такий самий", - зазначає у Twitter олімпійський тренер ПіДжей Вазел.

Сам дискваліфікований атлет у коментарі після змагань також припустив, що причиною для такого результату могла стати технічна несправність.

"Щось сталося, коли я притиснув ногу до стартового блоку. Я не вибігав з фальстарту, але гадаю, що моя нога трохи рухається на сигналі. Це може спричиняти реакцію автоматизованої системи", — розповідає швейцарець виданню SVT Sport.

"Чи ставалося таке колись зі мною? Ні, ніколи. У мене ніколи не було фальстарту за всю кар'єру. А тепер — тричі".

Євро-2023 в приміщенні: що відомо

  • Заключні старти чемпіонату Європи в Стамбулі відбулися в неділю, 5 березня.
  • Збірна України здобула на турнірі чотири нагороди (одну — золоту, за стрибки у висоту Ярослави Магучіх) та посіла 12-те місце в підсумковому медальному заліку.
  • Натомість Швейцарія виборола дві золоті та одну бронзову нагороди на Євро. У медальному заліку збірна Ґюнтерта розділила шосте місце з Португалією.
На початок