Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи
Британська стрибунка Соєрс з рекордом сезону стала чемпіонкою Європи. Олімпійська чемпіонка Мігамбо - поза подіумом

Британська стрибунка Соєрс з рекордом сезону стала чемпіонкою Європи. Олімпійська чемпіонка Мігамбо - поза подіумом

Британська стрибунка Соєрс з рекордом сезону стала чемпіонкою Європи. Олімпійська чемпіонка Мігамбо - поза подіумом
. AP Photos

Титул чинної чемпіонки досі належав українці Марині Бех-Романчук.

На чемпіонаті Європи в приміщенні визначилися призерки в змаганнях зі стрибків у довжину. Вперше "золото" турніру виграла британська стрибунка Джазмін Соєрс.

До першості в Стамбулі титул чемпіонки Європи в приміщенні утримувала українка Марина Бех-Романчук. Та в лютому спортсменка достроково закінчила свій зимовий сезон через травму стопи, що залишила її поза континентальшою першістю.

Читайте також: "Нічого критичного не сталося". Марина Бех-Романчук – про травму, відновлення та пропуск зимового сезону

За відсутності Бех-Романчук фінальну вісімку за підсумками кваліфікації склав пул титулованих стрибунок. Найкращий результат у відборі продемонструвала триразова чемпіонка змагань, сербська легкоатлетка Івана Вулета. Пройшли й олімпійська чемпіонка Токіо, німкеня Малайка Мігамбо, віцечемпіонка Євро-2016, британка Соєрс та чинна бронзова призерка турніру, шведка Гадді Санья, серед інших.

Мігамбо в статусі олімпійської чемпіонки була головною фавориткою змагань у Стамбулі. Та після четвертої спроби очолила залік зі стрибком на 6.83 метра — показником, що німкеня так і не змогла перевершити у двох наступних спробах.

Натомість у п'ятих спробах першість захопила Соєрс. 28-річна англійка полетіла одразу на 7 метрів — це новий рекорд сезону у світі. За межі подіуму Мігамбо вибили італійка Ларісса Япічіно, нова володарка національного рекорду, та сербка Івана Вулета — 6.97 та 6.91 метра відповідно.

Євро-2023. Стрибки в довжину (жінки) — фінал

  1. Жазмін Соєрс (Велика Британія) — 7.00 метра
  2. Ларісса Япічіно (Італія) — 6.97
  3. Івана Вулета (Сербія) — 6.91
Атлетика
Жазмін Соєрс — володарка нового рекорду сезону в стрибках у довжину. AP Photos

Що означає результат Соєрс у Стамбулі

  • Найбільша перемога в кар'єрі 28-річної стрибунки.
  • 7.00 метра — особистий рекорд Жазмін Соєрс у стрибках в довжину як у змаганнях в приміщенні, так і на відкритих стадіонах.
  • 7 метрів — новий національний рекорд Великої Британії в стрибках у довжину.
  • Соєрс встановила новий рекорд сезону, який від 17 лютого належав Тарі Девіс-Вудгол (6.99 метра на змаганнях в американському Альбукерке).

Євро-2023: що відомо

  • Чемпіоном Європи зі стрибків у довжину серед чоловіків став грек Мільтіадіс Тентоґлу. Він здобув історичне "золото" — своє третє поспіль на цьому турнірі, побивши абсолютний рекорд змагань.
  • Збірна України закінчила континентальну першість з чотирма медалями. Одразу три нагороди "синьо-жовті" виграли в стрибках у висоту, де чемпіонський титул захистила Ярослава Магучіх.
  • Наступний чемпіонат Європи в приміщенні відбудеться у березні 2025 року. Вперше в історії його прийматиме нідерландський Апелдорн.
Читайте також: Медальний залік чемпіонату Європи-2023 з легкої атлетики у приміщенні: на якому місці Україна
На початок