Україна здобула чотири медалі на другому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики: результат

Україна здобула чотири медалі на другому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики: результат

Україна здобула чотири медалі на другому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики: результат
. European Gymnastics

Дві медалі стали для України "золотими".

У катарському місті Доха завершилися змагання другого етапу Кубка світу зі спортивної гімнастики. Українські атлети здобули на турнірі чотири медалі та виграли медальний залік КС у Катарі.

Попередній етап КС зі спортивної гімнастики відбувся у німецькому Коттбусі у лютому 2023 року. Українці завершили змагання у Німеччині з однією медаллю - "золотом" Іллі Ковтуна.

Як і на попередньому етапі, у Досі Україну представляли чотири атлети. У чоловічих дисциплінах змагалися Ілля Ковтун та Ігор Радівілов, а у жіночих - Єлизавета Губарєва та Анна Лащевська. Усі українські атлети мали шанс на медаль у другому етапі Кубка світу.

Як виступили українці на другому етапі КС зі спортивної гімнастики

У перший змагальний день здобути медаль для України у змаганні на різновисоких брусах мали змогу Анна Лащевська та Єлизавета Губарєва. У вирішальному виступі 15-річна Анна Лащевська отримала 13.500 бала з коефіцієнтом складності 5.6. Українська атлетка у фіналі посіла перше місце та випередила шведку Наталі Вестлунд та японку Мікако Серіту, які набрали по 13.233 бала. Четвертою у змаганнях на різновисоких брусах стала Єлизавета Губарєва.

Для Анни Лащевської золота медаль у змаганні на різновисоких брусах у Досі стала дебютною на рівні КС зі спортивної гамнастики. Окрім цього, атлетка здобула для України першу медаль на другому етапі Кубка світу у Досі-2023.

У другий змагальний день українські атлети здобули ще три нагороди Кубка світу. "Золото" на паралельних брусах здобув чинний віцечемпіон Європи у цьому виді - Ілля Ковтун. 19-річний українець вдруге поспіль на цьогорічному Кубку світу став найсильнішим на брусах.

Ковтун здобув перше місце на паралельних брусах, виконавши комбінацію з коефіцієнтом складності 6.3. Загалом судді присудили українському спортсмену 14.966 бала. Цей результат дозволив Іллі випередити філіппінця Юло Карлоса (14.933) та турка Ферхата Арікана (14.733).

Окрім "золота" від Ковтуна у другий змагальний день, Ігор Радівілов здобув "срібло" в опорному стрибку, а Лащевська посіла друге місце у змаганнях на колоді. Таким чином, Анна стала єдиною українською атлеткою, яка здобула дві медалі на другому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики у Досі.

У загальному медальному заліку Україна випередила Японію та Філіппіни. Українські атлети у Катарі здобули загалом чотири медалі: два "золота" та два "срібла".

Загальний медальний залік Кубка світу зі спортивної гімнастики

 1. Україна - 2 "золото" + 2 "срібло" + 0 "бронза" = 4
 2. Японія - 1 + 2 + 0 = 3
 3. Філіппіни - 1 + 1 + 1 = 3

Результати українців у Досі

Чоловіки:
 • Кінь: Ілля Ковтун - 5-те місце
 • Кільця: Ігор Радівілов - 8-ме місце
 • Опорний стрибок: Ігор Радівілов - 2-ге місце
 • Паралельні бруси: Ілля Ковтун - "золото"
 • Перекладина: Ілля Ковтун - 5-те місце
Жінки:
 • Різновисокі бруси: Анна Лащевська - "золото", Єлизавета Губарєва - 4-те місце
 • Колода: Анна Лащевська - 2-ге місце

Що відомо про Кубок світу зі спортивної гімнастики

 • Наступний етап Кубка світу зі спортивної гімнастики відбудеться у Баку. Змагання розпочнуться 9 березня і завершаться 12 березня.
 • У поточному сезоні Україна на рівні Кубка світу зі спортивної гімнастики здобула п'ять медалей: три "золота" та три "срібла".
Читайте також: Ілля Ковтун виграв три "золота" на першому старті сезону в італійській Серії А: результат
На початок