Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Україна виграла першу медаль Євро-2023 з легкої атлетики: Роман Кокошко - бронзовий призер у штовханні ядра

Україна виграла першу медаль Євро-2023 з легкої атлетики: Роман Кокошко - бронзовий призер у штовханні ядра

Україна виграла першу медаль Євро-2023 з легкої атлетики: Роман Кокошко - бронзовий призер у штовханні ядра
. AP Photos

Другий найкращий результат в історії України.

Збірна України провела перший фінал на чемпіонаті Європи-2023 з легкої атлетики: Роман Кокошко фінішував з бронзовою медаллю у секторі з штовханні ядра.

26-річний Кокошко - дебютант чемпіонату Європи у приміщенні. Він став першим українцем, що відібрався на ці змагання саме у штовханні ядра за останні 10 років. А вихід Романа у фінал став першим для України за останні 23 роки.

Дивитися наживо Євро-2023 з легкої атлетики у приміщенні ексклюзивно можна на сайті Суспільне Спорт. Пряма трансляція - тут.

У кваліфікації Роман Кокошко показав сьомий результат, він штовхнув ядро на 20.43 метра - цього вистачило для виходу у фінал. Після кваліфікації українець у коментарі Суспільне Спорт заявив, що його план на фінал - 21.60 метра. Цього мало б вистачили, на думку Романа, для боротьби за "золото".

І уже в першій спробі Роман Кокошко штовхнув ядро на 21.23 метра - свій третій найкращий результат у сезоні та кар'єрі. До кінця першої спроби українець з цим показником був лідером.

Однак уже після двох наступних спроб він опустився на четверте місце. Його обійшли: італієць Зене Веір - 22.06 м, чех Томас Станек - 21.90 м, хорват Філіп Міхайлевіч - 21.45 м.

У наступних трьох спробах українцеві потрібно було покращити свій результат мінімум на 23 см, щоб розраховувати на медаль. І в останній спробі Кокошко зміг штовхнути ядро на новий національний рекорд - 21.84 метра та вирвати бронзову нагороду.

Штовхання ядра (чоловіки): фінал

  1. Зане Вейр (Італія) 22.06 м
  2. Томаш Штанек (Чехія) 21.90 м
  3. Роман Кокошко (Україна) 21.84 м

Це перша медаль України на Євро в приміщенні. І новий національний рекорд: попереднє досягнення Кокошко покращив на один сантиметр.

Що відомо про Україну у штовханні ядрі на Євро

  • Фінал за участю Кокошка - п'ятий для України в історії на рівні чемпіонатів Європи у приміщенні. У 1994 році Олександр Багач виграв "золото", це медаль залишається єдиною.
  • До фіналу Євро зі штовхання ядра проходили лише три українці: Олександр Багач, Роман Вірастюк та Андрій Німчанінов. Роман Кокошко став четвертим.
  • Кокошко - перший українець, що метнув на рівні чемпіонату Європи за 21 метр.
  • Наступний старт Романа Кокошка - виступ на Кубку Європи з метань, що відбудеться у Португалії.
На початок