Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Один українець - у топ-20 спринту на етапі Кубка світу в Нове-Место: результат гонки

Один українець - у топ-20 спринту на етапі Кубка світу в Нове-Место: результат гонки

Один українець - у топ-20 спринту на етапі Кубка світу в Нове-Место: результат гонки
. Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Антон Дудченко показав другий найкращий результат у кар'єрі на цьому рівні.

У чеському Нове-Место стартував сьомий етап Кубка світу з біатлону. Програму змагань відкривав чоловічий спринт на 10 кілометрів.

Свій перший особистий старт на рівні Кубка світу цього сезону проводив капітан чоловічої збірної Дмитро Підручний. У складі "синьо-жовтих" на гонку від доєднався до Дениса Насика, Антона Дудченка, Артема Прими й Богдана Цимбала.

Лідер загального заліку турніру Йоганнес Бьо стартував у Нове-Место за відсутності свого головного конкурента цього сезону, співвітчизника Штурли Легрейда. Та наблизився до дострокового здобуття Великого кришталевого глобуса Кубка світу.

Читайте також: Штурла Легрейд пропустить сьомий етап Кубка світу з біатлону: в чому причина

Як минула гонка

Першим серед українців фінішу дістався Денис Насико. Припустившись двох хиб на "лежці", українець ходом програв лідеру Йоганнесу Бьо більше чотирьох хвилин.

Трьох помилок на вогневих рубежах припустився Дмитро Підручний. Значний час українець надолужив на заключному колі, завдяки чому закінчив гонку в заліковій зоні на підсумковому 32-му місці.

Єдиним українцем з двома "нулями" на стрільбі став Антон Дудченко. За рахунок влучної стрільби 26-річний біатлоніст перетнув фінішну лінію з дев'ятим найкращим часом. Та після фінішу решти учасників посів 17-те місце.

Таким чином Дудченко показав другий топрезультат у кар'єрі на цьому рівні. Рекордом українця залишається п'яте місце індивідуальної гонки в Антгольці в сезоні 2020/21.

Артем Прима з однією незакритою мішенню на "стійці" відстав під Підручного на чотири секунди та закрив перелік українців у заліковій зоні. Богдан Цимбал фінішував поза очками, проте кваліфікувався до персьюту — 43-й найкращий час.

Свій вже шостий спринт на Кубку світу цього сезону виграв Йоганнес Бьо. П'ятиразовий чемпіон ЧС-2023 в Обергофі показав свій найкращий час у спринтах Кубка світу цього сезону — 22:39.6 хвилини — та випередив брата Тар'єя на другій сходинці рівно на пів хвилини.

Кубок світу. Нове-Место. Спринт — чоловіки

 1. Йоганнес Бьо (Норвегія, 0+0) 22:39.6
 2. Тар'єй Бьо (Норвегія, 0+0) +30.0
 3. Ветле Крістіансен (Норвегія, 0+1) +1:15.2
 4. Ендре Стрьомсгайм (Норвегія, 0+0) +1:17.9
 5. Мартін Понсілуома (Швеція, 1+1) +1:25.1
 6. Антонен Ґіґонна (Франція, 0+1) +1:25.8

...

 • 17. Антон Дудченко (Україна, 0+0) +2:08.3
 • 32. Дмитро Підручний (Україна, 2+1) +2:36.7
 • 35. Артем Прима (Україна, 1+0) +2:40.6
 • 43. Богдан Цимбал (Україна, 0+1) +2:50.1
 • 75. Денис Насико (Україна, 2+0) +4:02.0
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.
На початок