Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні
Україна здобула вісім прямих путівок на чемпіонат Європи з легкої атлетики

Україна здобула вісім прямих путівок на чемпіонат Європи з легкої атлетики

Україна здобула вісім прямих путівок на чемпіонат Європи з легкої атлетики
. AP

Однак не усі будуть використані.

Українські легкоатлети завершили боротьбу за кваліфікаційні нормативи на чемпіонат Європи у приміщенні, головний старт зимового сезону 2023 року. Період відбору завершився у неділю, 19 лютого.

У атлетів з усієї Європи був календарний рік для здобуття нормативу - саме цей показник дає пряму путівку на чемпіонат Європи. Враховувалися як результати у приміщенні, так і на відкритому повітрі.

Представники збірної України виконали дев'ять нормативів упродовж відбіркового періоду: шестеро в активі жінок, три - чоловіків. Найрезультативнішою дисципліною для України стали стрибки у висоту, одразу п'ять виконаних нормативів (чотири серед жінок та один - чоловіків).

Однак через те, що максимальна квота на одну дисципліну складає три атлети на країну, в жіночих стрибках у висоту один виконаний норматив не може бути використаний.

Читайте більше: Виступала на жарознижуючих, показала особистий рекорд за 4 роки. Катерина Табашник "застрибнула" у склад України на Євро

Виконані нормативи України на Євро-2023 з легкої атлетики

  • Стрибки у висоту (жінки): Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Катерина Табашник
  • Стрибки у висоту (чоловіки): Андрій Проценко
  • Стрибки у довжину: Марина Бех-Романчук
  • Потрійний стрибок: Марина Бех-Романчук
  • Штовхання ядра: Роман Кокошко
  • Біг на 60 метрів: Станіслав Коваленко

З цих дев'яти нормативів Україна використає шість для стартів на Євро-2023. Марина Бех-Романчук через травму достроково припинила виступ у зимовому сезоні, а у жіночих стрибках у висоту змагатимуться три атлетки з чотирьох.

Читайте більше: Марина Бех-Романчук пропустить чемпіонат Європи в приміщенні і достроково закінчила зимовий сезон

Скільки усього українців може виступити на Євро-2023?

Нормативи дають пряму путівку атлету на чемпіонат Європи. Однак для стартів будуть також добиратися спортсмени за європейським рейтингом та найкращими результатами.

Відповідно, на Євро-2023 представництво України буде більшим, ніж шість осіб. Серед інших, мають потрапляти у підсумкову заявку стрибунки з жердиною Марина Килипко та Яна Гладійчук.

Остаточні списки учасників чемпіонату Європи будуть відомі у середу, 22 лютого. Тоді будуть сформовані склади збірних, зважаючи на відмови учасників та добори до команд.

Євро-2023 з легкої атлетики: що відомо

  • Чемпіонат Європи у приміщенні відбудеться з 2 до 5 березня у Стамбулі. Змагання будуть відбуватися у ранкову та вечірню програму.
  • На попередньому чемпіонаті Європи у 2021 році Україна завоювала три медалі: "золото" Ярослави Магучіх (стрибки у висоту) та Марини Бех-Романчук (стрибки в довжину), а також "срібло" Ірини Геращенко (стрибки у висоту).
  • Загалом в активі України 45 медалей в історії на чемпіонатах Європи у приміщенні, зокрема 12 золотих нагород.
На початок