Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Треба відпочити". Антон Дудченко - про підсумки ЧС-2023 з біатлону та підготовку до наступних етапів

"Треба відпочити". Антон Дудченко - про підсумки ЧС-2023 з біатлону та підготовку до наступних етапів

Ексклюзивно
"Треба відпочити". Антон Дудченко - про підсумки ЧС-2023 з біатлону та підготовку до наступних етапів
. Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар біатлоніста для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з біатлону завершила виступи на ЧС-2023 у Обергофі. Останньою гонкою на турнірі для українських спортсменів став масстарт.

Від України на чоловічий масстарт кваліфікувались Дмитро Підручний та Антон Дудченко. Обидва спортсмени потрапили до завершальної гонки у Обергофі за добором.

Антон Дудченко разом з Дмитром Підручним стали серед українців біатлоністами, що провели найбільшу кількість гонок на ЧС-2023 у Обергофі. Обидва спортсмени виходили на старт по шість разів.

Читайте також: "Очікували більшого". Юрай Санітра прокоментував виступ України у масстарті на ЧС-2023 з біатлону

Масстарт на чемпіонаті світу з біатлону Дученко завершив на 25-му місці. Піднятися вище українському біатлоністу завадили чотири штрафні кола. Таким чином, найкращий особистий результат Антона на турнірі у Німеччині - 20-те місце у гонці переслідування.

Після заключного старту ЧС-2023 з біатлону Антон Дудченко в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт прокоментував результати масстарту. Біатлоніст зазначив, що загалом задоволений результатом у Німеччині. Також один з лідерів збірної України з біатлону розповів про наступні старти на етапах Кубка світу.

  • Про підсумки чемпіонату світі

"Як завжди, хочеться усього кращого. Можливо, на початку сезону сподівався на кращі результати протягом сезону. Але в принципі задоволений результатом, які показав на чемпіонаті. Можливо, не все вдалося, як хотілося, але провалу не було".

  • Про масстарт у Обергофі
"Я був дуже радий, що потрапив у масстарт. Його біжать усього 30 найкращих. Я туди потрапив. Отримав багато досвіду. По дистанції був досить великий програш, можливо, втома вдалася в знаки. І оці два прикрих промахи на лежці... Вважаю, що це не був провальний чемпіонат".
  • Про наступні етапи

"Найголовніше — треба відпочити. Було три гонки в Антгольці, потім поїхали на чемпіонат Європи. Потім - сюди. За останній місяць було багато стартів. Відпочити і гідно провести кінцівку Кубка світу. Набрати побільше очок у рейтинг Кубка світу. Щоб це не було якось провально. Отримати задоволення від останніх етапів".

  • Про роль лідера у команді
"Я не скажу, що був тиск на мене. Зосереджуюсь на своїй роботі. Намагаюся зробити якомога краще. У кожній гонці намагаюся виправити попередні помилки. Дещо вдалося виправити у порівнянні з минулим сезоном. Наприклад, у стрільбі лежачи — трішки швидше став стріляти. Звісно, великий програш по дистанції. Тут великий резерв треба, десь допрацьовувати. По сезону важко щось виправити. Думаю, що під час літньої підготовки треба аналізувати, змінювати, щоб на дистанції додати".
  • Про підтримку в біатлоні

"Всі намагаються підтримувати Україну. На ЧЄ норвежці приємно здивували, сказали, що вони за Україну, дуже підтримували, вони на нашому боці. Тут норвежці висловлювалися про українців, коли Діма був п'ятим. Біатлонна спільнота підтримує Україну".

Читайте також: "Після першого кола сили покидали". Дмитро Підручний - про другий поспіль фініш у топ-10 на чемпіонаті світу з біатлону

Що відомо про чемпіонат світу з біатлону та Антона Дудченка

  • На ЧС-2023 у Обергофі завершив спринт на 21-му місці, у гонці переслідування став 20-м, індивідуальну гонку Дудченко завершив 42-м, а у масстарті став 25-м.
  • Після завершення ЧС-2023 з біатлону спортсмени проведуть три етапи Кубка світу: Нове Место (2-5 березня), Естерсунд (9-12 березня) та Гольменколлен (16-19 березня).
  • Перед початком завершального відрізку сезону Кубка світу Антон Дудченко посідає 35-те місце у загальному заліку, набравши 80 очок.
На початок