Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Дмитро Підручний - восьмий у гонці переслідування на чемпіонаті світу з біатлону: результат

Дмитро Підручний - восьмий у гонці переслідування на чемпіонаті світу з біатлону: результат

Дмитро Підручний - восьмий у гонці переслідування на чемпіонаті світу з біатлону: результат
. Getty Images

Другий поспіль фініш у топ-8 для українця на чемпіонаті світу.

Чоловіча гонка переслідування закривала програму змагального дня у неділю, 12 лютого, на чемпіонаті світу з біатлону. І була одним з шансів для України здобути першу медаль на турнірі.

У попередній чоловічій гонці спринті Україна показала найкращий результат у сезоні. Дмитро Підручний, який проводив лише другий особистий старт у сезоні, фінішував на п'ятому місці. Відставання українця від чемпіона світу Йоганнеса Бьо складало 53.4 секунди, від топ-3 - трохи більше 15 секунд.

Саме у гонці переслідування Підручний здобув свою першу і поки що єдину медаль на чемпіонатах світу. В Естерсунді у 2019 році український біатлоніст став чемпіоном - тоді для цього йому знадобилося фінішувати четвертим у спринті.

Розпочав спринт український біатлоніст у топ-5. Підручний намагався тримати темп з норвезькими спортсменами і після першої чистої стрільби залишався на п'ятій позиції. Місця завдяки відсутності хиб на вогневому рубежі вдалося покращити й ще двом українцям - Антон Дудченко вийшов 14-м, Богдан Цимбал - 25-м. Лише Артем Прима, який заробив коло штрафу, опустився з 44-го на 49-е місце.

Перед другою стрільбою Підручний йшов на сьомій позиції, але піднявся на четверту завдяки хибі норвежця Йоганнеса Дале та порівняно швидшій роботі на вогневому рубежі. На 13-у позицію піднявся Антон Дудченко, який закрив ще п'ять мішеней, тоді як Артему Примі чиста стрільба дозволила піднятися на 33-е місце. Лише Богдан Цимбал, який не закрив одну мішень, опустився на 31-у позицію.

На третьому колі Підручний програв часу Йоганнеса Бьо 35 секунд. А після цього заробив два кола штрафу та фактично позбавив себе шансів потрапити на подіум, вийшовши з них на десятій позиції. Загалом жодному з українців не вдалося закрити всі мішені: Антон Дудченко та Артем Прима заробили по одному колу штрафа, Богдан Цимбал - два.

У підсумку Підручний зміг навіть поборотися за другу поспіль квіткову церемонію. Але фінішував за межами топ-6 - восьме місце. У топ-20 потрапив і Антон Дудченко, який на останній стрільбі не закрив одну мішень - його найкращий результат у кар'єрі. Щодо Артема Прими та Богдана Цимбала, вони замкнули топ-40.

Третю поспіль золоту медаль чемпіонату світу-2023 завоював норвежець Йоганнес Бьо. На фініші лідер загального заліку випередив з перевагою у понад хвилину партнера по збірній Штурлу Легрейда. А ось здобути "бронзу" на останніх метрах дистанції вдалося шведу Себастьяну Самуельссону, який випередив норвежця Тарьєя Бьо.

ЧС-2023. Обергоф (Німеччина). Гонка переслідування - чоловіки

 1. Йоганнес Бьо (Норвегія, 0+0+0+0) 33:34.5
 2. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0+0+0) +1:11.2
 3. Себастьян Самуельссон (Швеція, 0+0+0+2) +1:54.1
 4. Тарьєй Бьо (Норвегія, 0+0+2+2) +1:57.3
 5. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія, 0+0+0+2) +2:14.7
 6. Йоганнес Кюн (Німеччина, 0+0+1+2) +2:27.1
 7. Йоганнес Дале (Норвегія, 0+1+1+3) +2:48.2
 8. Дмитро Підручний (Україна, 0+0+2+0) +2:52.0

...

 • 20. Антон Дудченко (Україна, 0+0+1+1) +3:59.2
 • 39. Артем Прима (Україна, 1+0+1+2) +5:35.9
 • 40. Богдан Цимбал (Україна, 0+1+2+1) +5:38.8

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок