"Виступаємо проти політизації спорту". НОК Китаю підтримує повернення росіян та білорусів до міжнародних змагань в Азії

"Виступаємо проти політизації спорту". НОК Китаю підтримує повернення росіян та білорусів до міжнародних змагань в Азії

"Виступаємо проти політизації спорту". НОК Китаю підтримує повернення росіян та білорусів до міжнародних змагань в Азії
AP Photos

Якої позиції дотримується Олімпійський комітет Китаю.

Китай підтримує ідею повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. Про це в Олімпійському комітеті Китаю розповіли інформаційному агентству Xinhua.

У січні Міжнародний олімпійський комітет підтримав пропозицію Олімпійського комітету Азії приймати на своїх континентальних змаганнях росіян та білорусів, що від початку повномасштабного вторгнення до України залишаються усуненими від більшості міжнародних турнірів.

Відтоді позиція МОК була широко розкритикована українською стороною. Очільник українських Міністерства молоді та спорту й Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт припустив, що Україна може вдатися до бойкоту Олімпійських ігор 2024 року в разі кваліфікації на них росіян та білорусів.

Зі свого боку, Президент Володимир Зеленський у публічному зверненні запросив очільника МОК Томаса Баха до зони активних бойових дій - "щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує".

Якою є позиція Китаю

В Олімпійському комітеті Китаю підтримали пропозицію Олімпійського комітету Азії запросити спортсменів з двох країн до участі в континентальних турнірах на умовах нейтралітету, що його вимагає МОК.

Китайська сторона наполягає на досягненні "політичного нейтралітету в спорті". Та висловила намір надалі підтримувати ініціативи МОК щодо повернення російських та білоруських спортсменів до міжнародних стартів.

"Олімпійський комітет Китаю вважає, що спортсмени з усього світу мають отримувати однакові права на участь в міжнародних змаганнях. Змагатимуться вони чи ні - мають визначати їхні спортивні показники, без втручання з боку політичних або воєнних факторів", - йдеться в заяві речника ОКК.

"Китай підтримує принцип політичного нейтралітету в спорті та виступає проти політизації спорту. Ми вважаємо, що спорт має об'єднувати світ, а не навпаки. Міжнародна спортивна спільнота має разом працювати на спільне майбутнє, а не розривати його".

"Олімпійський комітет Китаю активно реагуватиме й підтримуватиме ініціативи та рішення МОК і Олімпійського комітету Азії. Та готовий будувати платформи для всіх спортсменів, включно з атлетами з Росії та Білорусі за цих умов, аби спільно відстояти олімпійські цінності та єдність олімпійської родини".

Що відомо

  • Олімпійський комітет Азії раніше заявив про готовність допустити російських та білоруських спортсменів до наступних Азійських ігор. У вересні-жовтні цього року змагання пройдуть у китайському Ханчжоу.
  • Олімпійські комітети Європи, зі свого боку, на тлі заяви МОК відмовилися змінювати рішення про відсторонення росіян та білорусів від прийдешніх Європейських ігор 2023 року в Кракові.
  • У збірній України з дзюдо заявили про можливість бойкоту міжнародних змагань у разі повернення до них спортсменів з РФ та Білорусі. Про це в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів головний тренер команди Віталій Дуброва.
Читайте також: "Допустять їх - будемо бойкотувати". Тренер України з дзюдо - про намір МОК повернути росіян і білорусів до змагань
На початок