"Солідарність з Україною". Олімпійські комітети Європи залишили в силі відсторонення росіян від Європейських ігор-2023

"Солідарність з Україною". Олімпійські комітети Європи залишили в силі відсторонення росіян від Європейських ігор-2023

"Солідарність з Україною". Олімпійські комітети Європи залишили в силі відсторонення росіян від Європейських ігор-2023
. EOC

Реакція EOC на позицію МОК щодо допуску росіян до участі в змаганнях у Азії.

Олімпійські комітети Європи (EOC) не змінять своє рішення щодо відсторонення російських та білоруських атлетів від Європейських ігор-2023. Про це йдеться у заяві EOC.

Наприкінці січня Міжнародний олімпійський комітет оголосив, що додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі "на суворих умовах". А у той же день олімпійський комітет Азії офіційно запросив атлетів з цих країн взяти участь у Азійських іграх - континентальних змаганнях - аналогу Європейських іграх.

Читайте також: МОК підтримав участь атлетів із Росії та Білорусі в змаганнях в Азії

EOC також відреагував на заяву Міжнародного олімпійського комітету. На відміну від олімпійського комітету Азії, вони вирішили не допускати росіян та білорусів до Європейських ігор.

У виконавчому комітеті EOC пояснили, що їхнє рішення не є дискредитацією спортсменів за громадянством, а продовжує рекомендацію МОК щодо відсторонення російських та білоруських атлетів через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

"Олімпійські комітети Європи продовжують демонструвати свою солідарність з Україною. Дотримуючись рекомендацій МОК, EOC також продовжив спортивні санкції проти російських урядовців та їхньої символіки", - йдеться у заяві організації.

"Як раніше публічно підтвердив EOC у Кракові в листопаді 2022 року, будь-яка участь [росіян та білорусів] неможлива за нинішніх обставин. EOC не вважає, що спортсменів слід позбавляти можливості брати участь у змаганнях лише на підставі того, який паспорт вони мають".

Разом з цим виконавчий комітет EOC не виключає можливість повернення російських та білоруських спортменів.

"Олімпійські комітети Європи залишили поточний статус Росії та Білорусі на засіданні і продовжать свої зусилля з пошуку можливих рішень відповідно до консультацій, проведених з МОК", - говориться у рішенні EOC.

Читайте також: "За цих обставин це неможливо". Росію та Білорусь не допустять до Європейських ігор 2023 року в Польщі

Що відомо

  • Європейські ігри вперше відбулися у 2015 році. З того часу пройшли два турніри, третій відбудеться у червні 2023 року.
  • На перших Європейських іграх Україна посіла восьме місце в підсумковому медальному заліку з 46 медалями (8+14+24). На Іграх 2019 року в Мінську "синьо-жовті" стали третіми - 52 нагороди (16+17+19).
  • Наступні Європейські ігри пройдуть у польському Кракові з 21 червня по 2 липня 2023 року.
  • Європейські ігри-2023 також стануть частиною відбору до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. На них будуть розіграні олімпійські ліцензії.
На початок