Владислав Гераскевич замкнув топ-10 і повторив особистий рекорд на Євро зі скелетону

Владислав Гераскевич. Фото: AP Photos

На Кубку світу Гераскевич став 16-м.

У німецькому Альтенберзі відбувся чемпіонат Європи з бобслею та скелетону. Паралельно з цим це був шостий етап Кубка світу сезону 2022/23.

За підсумками однієї гонки в Альтенберзі визначилися і переможці етапу Кубка світу, і медалісти Євро. У залік чемпіонату Європи йшли лише результати представників європейських країн, тоді як у залік Кубка світу - усі результати.

Уперше в сезоні Кубка світу зі скелетону кількість учасників перетнула позначку 20 - на старт вийшли 24 спортсмени. Тобто перший заїзд не був "формальністю", а за його результатами четверо найгірших відсіювалися.

Виступив у Альтенберзі і єдиний представник України - Владислав Гераскевич. Для українця цей старт став вже третім у 2023 році: на попередньому етапі, який також приймав Альтенберг, Гераскевич фінішував 13-м.

Для Гераскевича цей чемпіонат Європи став шостим у кар'єрі. На минулій континентальній першості український скелетоніст встановив особистий рекорд, тоді він фінішував на десятому місці.

Оновити особистий рекорд Гераскевичу на другому поспіль чемпіонаті Європи не вдалося, однак він зміг повторити свій найкращий результат. За підсумками першого проїзду український скелетоніст відібрався до топ-20, однак лише з 17-м результатом - 58.57 секунд. Серед європейських спортсменів Гераскевич був 11-м.

Українець мав шанси на те, щоб покращити результат та повторити особистий рекорд за підсумками другого проїзду. Відставання Гераскевича від француза Акселя Дефайє, який йшов 10-м у таблиці Євро, складав лише 0.02 секунди.

Гераскевичу вдалося покращити свій результат у другому заїзді. Він подолав дистанцію майже на 0.7 секунд швидше - за 57.89 секунд. Це дозволило йому відіграти одну позицію в загальній класифікації: у рамках етапу Кубка світу він фінішував 16-м, а також став 10-м у рамках чемпіонату Європи. Відставання українця від чемпіона Європи і переможця Кубка світу - британця Метта Вестона - склало 2.3 секунди.