Італійського бігуна на довгі дистанції Алессандро Браконі дискваліфікували на 36 років: у чому причина

Італійського бігуна на довгі дистанції Алессандро Браконі дискваліфікували на 36 років: у чому причина

Італійського бігуна на довгі дистанції Алессандро Браконі дискваліфікували на 36 років: у чому причина
Браконі (зліва) під час забігу. Facebook Алессандро Браконі

Відсторонення закінчиться, коли бігуну виповниться більше 70-ти років.

Підрозділ з питань доброчесності в легкій атлетиці (Athletics Integrity Unit, AIU) дискваліфікував на 36 років італійського бігуна на довгі дистанції Алессандро Браконі. Про це повідомляє Inside the Games.

Окрім 36-річного Браконі до чергового списку дискваліфікованих атлетів AIU потрапили 13 спортсменів. Усі вони потрапили під спортивні санкції через вживання допінгу.

Дискваліфікація Браконі розпочалась 21 липня 2022-го і триватиме до березня 2058 року, коли атлету виповниться більше 70-ти років. Це санкції за вживання або спроби вживання, володіння та торгівлю або спроби торгівлі забороненими речовинами. Рішення щодо Алессандро підрозділ з питань доброчесності в легкій атлетиці прийняв після його тимчасового відсторонення у березні 2022 року.

Вживання допінгу тепер є кримінальним злочином в Італії. Тому Алессандро Браконі також чекає розслідування італійської влади, яка зобов'язана розглянути це порушення.

Браконі уже був під слідством Національної антидопінгової прокуратури Італії. У 2022 році його дискваліфікували на 12 років за допінг. Однак через участь Алессандро у змаганнях після рішення про дискваліфікацію його покарання Національна антидопінгова прокуратура подвоїла - до 2046 року.

Що відомо

  • Координацію боротьби з допінгом у спорті здійснює Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA).
  • Один з останніх найгучніших скандалів з використанням допінгу став випадок за участі російської фігуристки Каміли Валієвої.
Читайте також: WADA вимагає в Спортивного арбітражного суду дискваліфікувати російську фігуристку Валієву на чотири роки через допінг
  • У листопаді 2022 року через допінг Міжнародний союз велосипедистів анулював результати українського велогонщика Михайла Кононенка на чемпіонаті світу-2022.
  • Українські атлети на попередній Олімпіаді, яка проходила у Пекіні, здали дві позитивні допінг-проби.
На початок