"Не гарантують участі у відборі ЧС-2026". Російський футбольний союз не ухвалив рішення про перехід до Азії

"Не гарантують участі у відборі ЧС-2026". Російський футбольний союз не ухвалив рішення про перехід до Азії

"Не гарантують участі у відборі ЧС-2026". Російський футбольний союз не ухвалив рішення про перехід до Азії
. AP Photos

Через вторгнення до України російські команди відсторонені від міжнародних футбольних змагань.

Російський футбольний союз, керівний футбольний орган Росії, не ухвалив рішення про вихід зі складу УЄФА й доєднання до Азійської конфедерації футболу. Про це повідомив президент організації Алєксандр Дюков.

Під початку повномасштабного російського вторгнення до України УЄФА відсторонив збірну Росії й місцеві клуби від участі у своїх турнірах. Росіянам не дозволили зіграти у плей-оф кваліфікації ЧС-2022, також команди з РФ не допустили до змагань у Лізі чемпіонів та інших клубних євротурнірах.

У відповідь на неможливість грати на міжнародному рівні під егідою УЄФА в Росії почали обговорювати перспективу виходу зі складу організації та перехід до Азійської конфедерації футболу. У грудні це питання мали розглянути на засіданні виконавчого комітету РФС, проте остаточного рішення досі не було ухвалено.

За словами Дюкова, навіть у разі приєднання до АКФ росіянам не могли гарантувати права на участь у відбірковому турнірі ЧС-2026. Функціонер також заперечив інформацію, що РФС вже зверталася до УЄФА із запитом про вихід зі складу керівної континентальної організації.

«Одна з причин, чому вирішили не переходити до Азії, - відсутність гарантії включення нас у відбір? Так, нам ніхто цього не гарантує", - цитує Дюкова видання Tribuna.com.

"Таку гарантію нам може дати лише ФІФА. Ми могли перейти, але при цьому не потрапити до відбору. Хоч і Азія, як і раніше, готова нас прийняти. Гарантійні листи не прийняті, але підстав не довіряти немає».

Що відомо

  • ЧС-2026 з футболу вперше спільно прийматимуть три країни - США, Канада й Мексика.
  • Азійська кваліфікація на чемпіонат світу 2026 року розпочнеться у жовтні 2023-го. Участь у змаганнях мають взяти 47 збірних. Від АКФ безпосередньо до фінальної частини турніру вийдуть вісім команд, ще одна збірна отримає право на виступ у міжконтинентальному плей-оф.
  • Від УЄФА на світову першість у країнах Північної Америки мають вийти 16 збірних. Європейська конфедерація - єдина, чиї країни не братимуть участі у міжконтинентальних плей-оф відбору.
  • Міжнародний олімпійський комітет цього місяця заявив про готовність розглянути можливість виступу спортсменів з РФ та Білорусі в азійських кваліфікаційних турнірах до літньої Олімпіади-2024 у Парижі.
На початок