Андрія Павелка заарештували на два місяці рішенням суду. За нього уже внесли заставу і відпустили

Андрія Павелка заарештували на два місяці рішенням суду. За нього уже внесли заставу і відпустили

Андрія Павелка заарештували на два місяці рішенням суду. За нього уже внесли заставу і відпустили
. AP Photos

За що взагалі притягнули до відповідальності очільника української асоціації футболу.

Печерський районний суд заарештував президента Української асоціації футболу Андрія Павелка. Про це повідомив юрист УАФ Денис Бугай у коментарі "Українській правді".

Рішення про арешт Павелка Печерський районний суд ухвалив під час ранкового засідання, яке відбулося у вівторок, 29 листопада. Президенту УАФ призначили міру запобіжного заходу - арешт на два місяці.

У постанові суду вказано, що Павелко має перебувати під арештом до 22 січня 2023 року. Водночас очільникові УАФ дали можливість внести заставу, яка склала 9.88 мільйонів гривень - її вже було внесено.

"Заставу вже сплачено. Вона сплачена УАФ. Наразі завершуються юридичні процедури щодо підтвердження платежу. І сподіваємося, що незабаром Павелко з’явиться в офісі УАФ і продовжить виконання своїх обов’язків", - сказав юрист УАФ у коментарі "Українській правді".

У чому саме звинувачують Павелка?

Звинувачення проти президента УАФ, стосується кримінального провадження щодо будівництва заводу з виробництва штучної трави, яке було відкрито ще у 2019 році. Павелка звинувачують у розкраданні коштів.

Перед вердиктом Печерського районного суду в Українській асоціації футболу виклали заяву. У ній було відзначено, що детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) "дійшли висновку про невинуватість президента УАФ Андрія Павелка", звинувативши Офіс генерального прокурора в "умисній фальсифікації з боку слідчих та прокурора".

Бугай додав, що слідство по справі Павелка звинуватило його у заволодінні коштами УАФ. За словами юриста, насправді ж ці гроші були виплатою за послуги колишньому куратору суддівського комітета Української асоціації футболу П'єрлуїджі Колліні.

"Слідство заявляє, що є заволодіння коштами УАФ. Це неправда. Кошти, про які йде мова, – це була виплата за послуги, які надавав УАФ відомий футбольний суддя П'єрлуїджі Колліна. Вони мали всі ці докази, але ці докази в суд не передали, а сховали.

Це кримінальне провадження більше трьох років розслідувалося НАБУ, і Офіс генерального прокурора прийшов до висновку ще рік тому, що будь-яких ознак злочину зі сторони Павелка немає, і передав цю справу в поліцію. І от пройшов рік – і чомусь ні з того ні з сього, без будь-яких додаткових дій була пред’явлена ця  підозра. Крім того, у справі повністю відсутня експертиза", - додав юрист.

Наостанок Бугай повідомив, що через розслідування про можливу корупцію при будівництві футбольних полів, крім Павелка, підозру у розкраданні коштів отримував також генеральний директор УАФ Юрій Запісоцький. Тоді як обидва рішення Печерського районного суду щодо арешту та виходу під заставу функціонерів юристи Української футбольної асоціації планують оскаржити.

На початок