Перейти до основного змісту
Тест: чемпіонат 1
Тест: чемпіонат 1
"Права людини не обговорюються". Збірна Німеччини влаштувала "німий" протест перед своїм стартовим матчем ЧС-2022

"Права людини не обговорюються". Збірна Німеччини влаштувала "німий" протест перед своїм стартовим матчем ЧС-2022

"Права людини не обговорюються". Збірна Німеччини влаштувала "німий" протест перед своїм стартовим матчем ЧС-2022
. AP

Що стало причиною для протесту та як пояснили його в Німеччині.

Збірна Німеччини з футболу влаштувала "німий" протест перед початком свого стартового матчу на чемпіонаті світу-2022 проти Японії.

Німецькі футболісти зібралися до традиційного фото перед стартовим свистком. Після чого кожен з гравців затулив рукою рота, таким чином відповівши на контраверсійне рішення ФІФА заборонити пов'язки на підтримку ЛГБТ-спільноти під час змагань у Катарі.

Що стало причиною для протеста?

На тлі скандалів щодо недотримання прав людини в Катарі та дискримінації ЛГБТ-населення в країні європейські збірні виступили з ініціативою щодо капітанських пов'язок. Низка команд, до числа яких увійшли Німеччина, Англія та Данія, серед інших, оголосила, що їхні капітани виходитимуть на матчі з пов'язками веселкових кольорів з надписом "One Love".

Німеччина
Еден Азар з пов'язкою "One Love" під час матчу Бельгії та Вельса в Лізі Націй. AP

У плани збірних втрутилася ФІФА. Президент організації Джанні Інфантіно напередодні Мундіалю закликав представників західних країн утриматися від "повчання" інших країн та "зосередитися на футболі" під час турніру в Катарі.

Відтак керівний орган заборонив збірним використовувати пов'язки. Й натомість запропонував капітанам власну ініціативу, що передбачає нові пов'язки з різними соціальними меседжами на різних стадіях турніру. Тим збірним, що обрали б власні, альтернативні пов'язки, погрожували санкціями, що могли навіть передбачати жовті картки для капітанів безпосередньо під час матчів.

Як пояснили протест у Німеччині

Із заявою після акції команди виступили в Німецькому футбольному союзі, місцевому керівному футбольному органі. У DFB заявили, що рішенням ФІФА їх позбавили права висловлювати власну позицію щодо прав людини.

"Ми хотіли використати нашу капітанську пов'язку, щоб виступити за цінності, яких дотримуємося в національній збірній: інклюзивність та взаємну повагу. Разом з іншими країнами ми хотіли, аби наш голос почули", - йдеться у зверненні.

"Це не про політичні заяви - права людини не обговорюються. Це має бути базовими речами, але досі такими не є. Саме тому це послання настільки важливе для нас".

"Позбавити нас пов'язки - те саме, що позбавити нас голосу. Ми продовжуємо наполягати на своїй позиції".

Що відомо

  • Німеччина розпочала ЧС-2022 з матчу проти Японії в першому турі групового раунду.
  • До квартету "Е" також увійшли збірні Іспанії та Коста-Рики, що проведуть свою очну зустріч пізніше в середу, 23 листопада.
  • Збірна Німеччини - чотириразовий чемпіон світу. Востаннє німці здобували титул найсильнішої команди світу в 2014 році, коли Мундіаль приймала Бразилія.
Топ дня
Вибір редакції
На початок