Джанні Інфантіно переоберуть президентом ФІФА. Лише він подав заявку на вибори

Джанні Інфантіно переоберуть президентом ФІФА. Лише він подав заявку на вибори

Джанні Інфантіно переоберуть президентом ФІФА. Лише він подав заявку на вибори
Джанні Інфантіно на одному із заходів ФІФА. AP

ФІФА назвала дату наступних виборів президента організації.

Міжнародна федерація футболу оголосила дату проведення наступних виборів президента. Вони відбудуться на 73-му Конгресі ФІФА. Подія запланована на 16 березня наступного року та пройде у Кіґалі, столиці Руанди.

Заявки на участь у виборах президента ФІФА можна було подати до 17 листопада. Єдиним кандидатом, який подав заявку на посаду президента ФІФА, став чинний очільник організації Джанні Інфантіно. Таким чином його буде переобрано на третій термін.

Джанні Інфантіно вперше став президентом ФІФА у лютому 2016 року. Через три роки італійця переобрали на другий термін. Перед тим як стати очільником Міжнародної федерації футболу, Інфантіно майже сім років обіймав посаду генерального секретаря УЄФА.

Його обранню на пост президента ФІФА передував гучний корупційний скандал у цій організації, пов'язаний з попередником Інфантіно - Йозефом Блаттером. У жовтні 2015-го Комісія з етики ФІФА відсторонила тодішнього президента на 90 днів, що зробило неможливим участь Блаттера у наступних виборах.

Читайте також: "Це було помилкою". Колишній президент ФІФА Блаттер визнав провину в виборі Катару господарем ЧС-2022 з футболу

Хто такий Джанні Інфантіно

  • Джанні Інфантіно - 52-річний швейцарський функціонер.
  • На саміті G20 запропонував зупинити війну в Україні на період чемпіонату світу з футболу.
  • Інфантіно - другий президент ФІФА у ХХІ столітті, якщо не враховувати Ісса Хаяту, який був виконувачем обов'язків після відсторонення Блаттера.

Що відомо

  • Очільник ФІФА обирається терміном на чотири роки.
  • Президентом ФІФА лише одного разу був не представник Європи: бразилець Жуау Авеланж обіймав цей пост у 1974—1998 роках.
  • Кіґалі уже приймав Конгрес ФІФА у жовтні 2018 року.
На початок