"Розумів, що мене підтримає більшість". Іван Крулько – про перемогу за пост президента ФБУ та ключові плани на посаді

"Розумів, що мене підтримає більшість". Іван Крулько – про перемогу за пост президента ФБУ та ключові плани на посаді

Ексклюзивно
"Розумів, що мене підтримає більшість". Іван Крулько – про перемогу за пост президента ФБУ та ключові плани на посаді
. The Aspen Institute Kyiv

Ексклюзивний коментар нового президента федерації біатлону України для Суспільне Спорт.

41-річний Іван Крулько - новий президент федерації біатлону України. Народний депутат України від "Батьківщини" переміг на виборах президента Дмитра Підручного. За Крулька проголосували 58 делегатів, тоді як за Підручного - 31.

Читайте також: Президентом Федерації біатлону України було обрано Івана Крулька

Перед обранням на посаду президента федерації біатлону України Крулько не займав посади у цьому виді спорту. Водночас зв'язок із біатлоном має його брат Василь, який очолює Закарпатську регіональну федерацію.

Після завершення конференції Крулько дав ексклюзивний розгорнутий коментар Суспільне Спорт, у якому розповів про те, як оцінює самі результати виборів та назвав ключові пункти своєї програми, яку планує реалізувати.

  • Про результати виборів
"Це була найдовша конференція в історії українського біатлону. На попередніх конференціях був один кандидат, на цій - три, одна з яких, Олена Білосюк, знялася. Залишилося два кандидати: я і Дмитро Підручний. Ми з ним конкурували, були дискусії, безумовно, і це дуже добре. Бо коли є конкурентна боротьба, збільшується відповідальність. Але делегати конференції вирішили надати мені нести цю відповідальність - очолювати федерацію біатлону.

Очевидно, що я відчуватиму, що ту програму, з якою я йшов [на вибори] я маю виконати. Не було такого, як на партійних з'їздах, що усі голосують одностайно. Була демократія, усі мали можливість висловити все, що хотіли, представити свою програму. А знаєте, чому були дискусії? Я ставив перед собою питання, добре це чи погано. Якщо була б мертвою організація, то дискусії не було б. Вона ж жива, пульсує, у кожного є своя думка. Це означає, що у неї є майбутнє. Так, у нас буде зміна поколінь, не все буде просто, ми маємо це розуміти і до цього маємо готуватися.

Результати голосування? Давайте будем відвертими, я ж людина прикладна і розумів, що мене підтримає більшість делегатів. Йшов на конференцію, розуміючи, що у мене є більшість. 58 делегатів, які мене підтримали, складають 65% від складу загального, що голосував. Це не 90%, але й на 50%+1 голос. Це кваліфікована більшість, і я вдячний за таку підтримку. Мабуть, навіть краще, що це не було 99.9%, тому що я ті часи "совєтскіє" хотів би, щоб про них ми забули. Треба, щоб була демократія. Чи я розумів, що у мене буде така кількість делегатів? Так, і можу сказати, що приблизно мої відчуття були, що матиму тверду більшість. Виявилося навіть трохи більше, ніж я очікував.

Яким чином я прорахував більшість? У мене був список делегатів. З багатьма, так само, як і Дмитро, я зустрічався та спілкувався. Знаючи склад делегатів, я чітко розумів, що є делегати, які сказали, що підтримуватимуть програму Крулька та за нього голосуватимуть. І, склавши усіх їх, я зрозумів кількість, яка буде за мене. Я ж не можу сказати, що йшов на конференцію, не знаючи наперед, як буде складатися конференція. Найкращий експромт - це добре підготовлений експромт. Це знають усі люди, які перебувають у політиці та дипломатиці. Тому для мене результати були очікувані і я чекав на цей день. Добре, що конференція пройшла без зривів. Були різні виступи, але вони були у режимі того, що є дві сторони. Зараз ці дві сторони треба об'єднати в одну команду, чим я і займатимуся цього вечора".

Читайте також: "Є певне розчарування". Підручний – про поразку за пост президента Федерації біатлону України й відновлення від травми
  • Про головні завдання на посаді президента ФБУ

"Потрібно залучати масовість до біатлону, готувати військово-патріотичне виховання, бо це єдиний вид спорту, що об'єднує здоровий спосіб життя та стрільбу. Це треба разом готувати. Найкращий вид спорту для того, щоб готувати майбутніх захисників України ще зі шкільної парти. І я цим буду займатися.

Ми маємо відбудовувати інфраструктуру біатлону, і це має бути ключовим. Зокрема зруйновану через російську агресію чернігівську базу.

Маємо зробити мотивацію для тренерів, для перших тренерів і підняти їхній статус. Сказав сьогодні, що жоден тренер не почує від мене жодного біатлоніста, якого я вимагатиму включити до складу команди. Ні їхню розстановку, ні склад - за це відповідатиме головний тренер, а ми аналізуватимемо його роботу - приймати людину до нас на контракт або не приймати. І це не президент вирішуватиме, але підняти статус тренерів - це моя задача.

Кожен перший тренер, який приведе молоду людину і залучить її до біатлону, якщо ця дитина потрапляє до юнацької збірної України, за моєю пропозицією з ним буде підписаний довічний контракт з федерацією біатлону. Ось стільки ця дитина показуватиме результати (чемпіонати світу, чемпіонату Європи, Олімпіади) - напряму отримуватиме за контрактом перший тренер, ми про нього не забудемо. Бо він прищепив любов до біатлону, далі вже тренери іншого рівня. Але він зробив те, що ця дитина у нас - олімпійський чемпіон або призер чемпіонатів світу та Європи. Ось такий у нас підхід, щоб вони відчули свою важливість і мали мотивацію робити подальшу селекцію, знаходити цих дітей, приводили їх у біатлон, а ми отримували результат".

  • Про принцип ухвалення рішень у федерації біатлону

"Найголовніше, що з цієї конференції ми вийшли сильнішими, у нас ще відбудеться президія, де ми повинні обрати Виконком. Першим віцепрезидентом обрано Андрія Дериземлю, відомого біатлоніста з Чернігівщини, який є і самодостатньою людиною та має величезний авторитет у біатлоні. Ось цю прогалину, що я не бігав на біатлоні, але є добрим менеджером, доповню людиною, яка в біатлоні зсередини все життя. І ми будемо так командою працювати.

Ще одне: Крулько не буде приймати одноособових рішень, їх прийматиме колектив, який складатиметься з президії, Виконкому та нашої конференції. Моїм завданням ж буде впроваджувати ці рішення у життя

Хто крім Андрія Дериземлі є у команді? Команда сформована, президія обрана. Там усі керівники обласних федерацій біатлону. Є спортсмен Антон Дудченко - усі ті, хто був у біатлоні, залишаються у команді. Будемо з ними працювати".

  • Про майбутнє Дмитра Підручного
"Дмитро Підручний - прекрасний спортсмен, і я сподіваюся, що він буде далі виступати, буду його у цьому переконувати. Ми з ним потиснули руки, залишилися у нормальних відносинах, будемо їх підтримувати і надалі. І я вважаю, що в українського біатлону є майбутнє, перед собою відчуваю велику відповідальність".
  • Про відмову давати коментарі перед виборами

"Знаю, що всі очікували моїх коментарів до конференції. Утримувався навмисно, бо публічні виступи - це, у тому числі, і моя професія. Я розумів, що така річ може трактуватися як Крулько піариться. Я вирішив зосередитися на пошуку спонсорів за цей час, на розробку своєї програми. На спілкування з біатлонною сім'єю, щоб краще розуміти, куди я йду, на що я йду. А вже після конференції пообіцяв, що дам коментар".

  • Про головні пункти у програмі Крулька на посаду президента ФБУ

"Пункти програми? Основні речі - пропоную розробку державної програми "Урок біатлону". Вважаю, що ця програма має бути не програмою Крулька, а державною. Буду радий, якщо цю програму оголосить президент України, бо ця програма забезпечить військово-патріотичне виховання молоді. Ми маємо ворога - Росію, це надовго і кожна українська дитина мусить володіти зброєю. Це моє переконання, як українського та громадського діяча і політика. Тому я вважаю, що має бути урок біатлону як етап підготовки. У нас колись була допризовна підготовка юнаків, зараз її немає. Ми мусимо таку допризовну підготовку перетворити у щось сучасне. А сучасне - це урок біатлону. Це і масовість, і залученість до патріотичного виховання. І найголовніше - це прекрасний вид спорту, який люблять мільйон українців.

Друге питання, яке я пропоную - це створення фонду відновлення інфраструктури біатлону. У нас розвалена чернігівська база, і я був би радий, якщо б на сайтах та трансляціях під час біатлону був висвітлений QR-код, щоб задонатили на підтримку зруйнованої чернігівської бази, на її відбудову. Гадаю, за зимовий сезон ми зможемо зібрати кошти, щоб за рік відбудувати чернігівську базу, яка розвалена через атаку російських військ. І також ми будемо відбудовувати інші бази - це і Сумська область, і Харківська, Львівська і Київська - всюди, де є традиції біатлону.

Третє питання - це [контракти] з першими тренерами. Наступне - запроваджуватимемо президію, вони на сезон розумітимуть, скільки отримуватимуть премії, якщо здобуватимуть медалі на чемпіонатах та Кубках світу, європейських чемпіонатах. Крім того, ми плануємо міняти статут, він потребує змін, для цього створюємо статутну комісію. Я абсолютно переконаний також, що нам потрібно займатися популяризацією пневматичного біатлону, це якраз для дітей. У нас є зброя пневматична, яка виробляється в Україні, і нам потрібно навантажити ці підприємства, щоб вони більше випускали цієї зброї, а наші діти могли займатися біатлоном.

Звісно, що програма складається зі значно більшої кількості пунктів, це і організаційна структура, і як мають працювати комітети. Кожен член закріплений за роботою певного комітету, він буде її вести та звітувати. Крім того, планую провести після мого обрання тендер на незалежний аудит, бо це питання порушувалося, зокрема і на конференції. Незалежний аудит має сказати, яким є становище нашої організації. У мене немає сумнівів, що Володимир Бринзак чесно і відкрито працював на український біатлон, ми маємо бути вдячними за це. Але вимоги статуту передбачають, що ми маємо це зробити, і після аудиту від незалежної компанії скажемо, з чого починаємо і як. Ну і, безумовно, це спонсори, їх треба шукати, можливо, через ЗМІ, якщо вони згодяться бути партнерами найбільш популярного виду спорту. Єдине, що можу сказати, що за місяці, які я працюю ми вже встигли повернути першого спонсора".

Хто такий Іван Крулько

  • 41-річний український громадський діяч та політик.
  • Чинний депутат IX скликання українського парламенту партії ВО "Батьківщина", перший заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради. Колишній народний депутат VIII скликання.
  • У 2009-2010 роках - заступник Міністра України в справах сім'ї, молоді та спорту.
На початок