Експершу ракетку світу Галеп відсторонили від змагань через допінг

Експершу ракетку світу Галеп відсторонили від змагань через допінг

Експершу ракетку світу Галеп відсторонили від змагань через допінг
. AP

У серпні в пробі румунки виявили заборонену речовину роксадустат.

Колишню першу ракетку світу, румунку Сімону Галеп відсторонили від змагань через провалений тест на допінг. Про це повідомляє Міжнародна тенісна агенція з відповідності (ITIA).

Цього року Сімона здобула два титули на рівні WTA, вигравши турніри в австралійському Мельбурні та канадському Торонто. У вересні вона оголосила, що достроково закінчує сезон 2022 року через перенесену операцію на носі, що мала полегшити дихання спортсменки.

Проте решту сезону Галеп пропустила б у будь-якому разі. У жовтні румунку відсторонили через підозру у використанні заборонених речовин.

Що стало причиною для відсторонення

Чинна дев'ята ракетка світу провалила тест на допінг у серпні цього року, під час її виступів на Відкритому чемпіонаті США в Нью-Йорку. У пробі тенісистки виявили заборонену речовину роксадустат.

Галеп вже зробила запит на перевірку проби "Б". Остання підтвердила результат початкового тесту, що призвело до усунення румунки від змагань.

Галеп було відсторонено на невизначений термін. На час усунення їй забороняється брати участь у змаганнях та заходах, що проходять під егідою керівних тенісних органів.

Як на відсторонення відреагувала Галеп

Колишня лідерка світового рейтингу вже виступила з публічною заявою в соціальних мережах. Тенісистка зізнається, що шокована новинами та має намір спростувати свою провину в проваленому тесті.

"Сьогодні починається найскладніший матч у моєму житті: боротьба за правду. Мене сповістили, що я здала позитивний тест на речовину роксадустат у надзвичайно малому дозуванні. Що стало однією з найбільш шокуючих подій у моєму житті.

Упродовж кар'єри ідея шахрайста жодного разу не спадала мені на думку - це повністю суперечить усім цінностям, на яких я була вихована. Зіткнувшись із такою несправедливою ситуацією, я почуваюся повністю збентеженою та зрадженою.

Я боротимуся до кінця, аби довести, що ніколи свідомо не вживала жодних заборонених речовин. І вірю, що рано чи пізно правда з'ясується.

Це не про титули або гроші. Це питання честі та любовної історії, що склалася у мене з тенісом за останні 25 років", - написала Галеп у Twitter.

Хто така Сімона Галеп

  • 31-річна тенісистка з Румунії. Професійну кар'єру розпочала влітку 2006 року.
  • Колишня перша ракетка світу. Рейтинг WTA румунка очолила у жовтні 2017 року. Наразі посідає в ньому дев'яту сходинку.
  • Протягом кар'єри здобула 24 титули WTA. Серед них - головні трофеї двох турнірів Великого шлему: Ролан Гаррос 2018 року та Вімблдона 2019-го.

На початок