У Росії вимагають від УЄФА дискваліфікувати Петракова через слова про війну. УАФ відреагувала на заяву

У Росії вимагають від УЄФА дискваліфікувати Петракова через слова про війну. УАФ відреагувала на заяву

У Росії вимагають від УЄФА дискваліфікувати Петракова через слова про війну. УАФ відреагувала на заяву
AP

Що взагалі відомо про ситуацію.

Росія вимагає від УЄФА дискваліфікувати головного тренера збірної України Олександра Петракова через його слова про війну. Про це повідомляє The Guardian.

За інформацією джерела, Російський футбольний союз підготував листа до УЄФА із звинуваченнями проти Петракова. У ньому РФС вважає, що головний тренер збірної України "здійснює дискримінацію" по відношенню до росіян, а також "не здатен зберігати політичний нейтралітет".

Приводом для заяв Росії проти Петракова стали слова тренера в інтерв'ю, яке він давав виданню The Guardian у квітні. У ньому 65-річний фахівець казав, що був готовий захищати країну зі зброєю у руках під час нападу на Київ.

"Гадав, якщо вони зайдуть у Київ, то візьму у руки зброю та захищатиму моє місто. Мені 64, але я відчував, що здатен на це. Гадаю, міг би ліквідувати двох або трьох ворогів", - казав Петраков.

У РФС вважають, що слова Петракова не мають відношення до вторгнення Росії в Україну. І оскільки несуть політичний підтекст, тренера мають дискваліфікувати.

"Заяви, зроблені головним тренером збірної України, зроблені на фоні політичного конфлікту між двома країнами - Росією та Україною. І мають форму політичного мессаджу, який очевидно порушує фундаментальні принципи політичного нейтралітету. Більше того: поведінку головного тренера можна вважати участю у пропагуванні ненависті за національною ознакою та використанням футболу для поширення політичних поглядів".

В УАФ відреагували на заяви Російського футбольного союзу. І вважають природніми заяви Петракова в умовах повномасштабної війни в Україні.

"Коли його країну почали атакувати нелюди, він [Петраков] був готовий захищати свою землю, жінок та дітей. Його не взяли до армії у зв'язку з недостатнім військовим досвідом. Але цей шлях - доказ його відданості країні та патріотизму. Тож про яку дискримінацію може йти мова за умов, коли одна країна здійснює геноцид проти іншої", - цитує заяву УАФ The Guardian.

Натомість, в УЄФА не коментували отримання чи розгляд заяви РФС проти Петракова.

Що відомо

  • Олександр Петраков очолив збірну України у серпні 2021 року, змінивши на посаді Андрія Шевченка.
  • Під керівництвом Петракова збірна України дійшла до плей-оф відбору чемпіонату світу-2022, де програла у фіналі Вельсу.
  • Росія після повномасштабного вторгнення була відсторонена на сезон від єврокубків, а на рівні збірних - від плей-оф відбору ЧС-2022 та Ліги Націй. Водночас на участь у Євро-2024 відсторонення на разі не поширене.
Читайте також: Україна вимагає не допустити Росію до Євро-2024 з футболу: заява УАФ
На початок