Шоста поспіль перемога Ферстаппена, камбек Гемілтона. Що відбулося на гран-прі Формули-1 в Італії

Шоста поспіль перемога Ферстаппена, камбек Гемілтона. Що відбулося на гран-прі Формули-1 в Італії

Шоста поспіль перемога Ферстаппена, камбек Гемілтона. Що відбулося на гран-прі Формули-1 в Італії
AP

Усі результати гонки.

Сезон Формули-1 поступово підходить до фінішної прямої. У Монці відбувся 17 з 23 етапів гран-прі сезону 2022 року, де продовжується боротьба за перемогу у чемпіонаті.

Перед гран-прі Італії лідерство Макса Ферстаппена над пілотом "Феррарі" Шарлем Леклером та партнером по "Ред Булл" Серхіо Пересом складало 109 очок.

Леклер мав можливість надолужити відставання від Ферстаппена за підсумками гран-прі Італії. Сприяло цьому покарання для чинного чемпіона - після кваліфікації нідерландець втратив п'ять позицій через заміну двигуна.

Пілот "Феррарі" ж виграв кваліфікацію, отримавши поул-позішн перед гран-прі Італії. І все ж перемогу здобув Ферстаппен, хоча й Леклер нав'язав йому боротьбу.

Що трапилося на гран-прі Італії?

  • третє-п'яте коло: підйом Ферстаппена у топ-2

Ферстаппен успішно розпочав гран-прі Італії. За стартові три кола нідерландець відіграв одразу чотири позиції, піднявшись до топ-3.

А через два кола Ферстаппен вийшов вже на другу позицію. Попереду, на відстані 2.1 секунд, був лише Леклер.

  • 12-е коло віртуальна машина безпеки через задимлення у боліді Себастьяна Феттеля

Через задимлення організатори гонки оголосили про віртуальний safety car. Леклер вирішив скористатися цим, пішовши у бокси для зміни гуми, тоді як Ферстаппен залишився на трасі.

Після пітстопу Леклер вийшов третім з відставанням у 17 секунд від Ферстаппена, але маючи новий комплект шин. На друге ж місце вийшов пілот "Мерседес" Джордж Расселл.

  • 26-е коло: пітстоп Ферстаппена

У бокси нідерландський гонщик відправився лише через 14 кіл після пітстопу Леклера, вийшовши з нього на другій позиції з 10-секундним відставанням від гонщика "Феррарі".

Однак через вісім кіл Ферстаппен повернувся у лідери. Леклер знову пішов у бокси і вийшов з них, маючи відставання від нідерландця у 20 секунд.

Попереду у Леклера було ще майже 20 кіл, щоб відіграти відставання у Ферстаппена. Проте йому це не вдалося: за вісім кіл до кінця він змін скоротити його лише на три секунди.

  • Прогрес Льюїса Гемілтона

Через штраф на 15 позицій, пов'язаний із заміною деталей, Гемілтон розпочинав гонку 19-м. Однак зміг суттєво покращити своє положення.

На 34-му колі Гемілтон вже йшов на 12-й позиції. А за десять кіл до кінця бритнець вже займав шосте місце, увійшовши в очкову зону.

  • 47-е коло: віртуальна машина безпеки

Змінити ситуацію з визначенням переможця могла віртуальна машина безпеки. Болід Данієля Ріккардо зупинився на краю треку, і його необхідно було прибрати.

Ферстаппен та Леклер вирішили піти у бокси на час, коли машина безпеки залишалася на трасі. Тож переможець гонки мав визначитися у заключні три кола дистанції.

Проте машина безпеки не зійшла з траси до закінчення гонки. Тож усі боліди один за одним фінішували без обгонів, і Ферстаппен здобув перемогу.

Що означає цей результат

  • Шоста поспіль перемога Ферстаппена. Востаннє гонщик "Ред Булл" не вигравав гран-прі у Великій Британії.
  • У разі перемоги на наступному гран-прі Сінгапуру Ферстаппен достроково завоює чемпіонський титул у Формулі-1 у 2022 році.
  • Леклер вийшов на друге місце у гонці пілотов, випередивши Серхіо Переса, який посів шосте місце у Монці.
На початок