Хокеїстів з російської КХЛ не викликатимуть до збірної Швеції: що про це відомо

Хокеїстів з російської КХЛ не викликатимуть до збірної Швеції: що про це відомо

Хокеїстів з російської КХЛ не викликатимуть до збірної Швеції: що про це відомо
AP

Окремі шведи продовжують виступи в Росії на тлі повномасштабної війни в України.

Хокеїстів, що грають за клуби Континентальної хокейної ліги, яка переважно складається з російських клубів, не викликатимуть до національної збірної Швеції. Про це оголосили у Федерації хокею Швеції.

Таким чином у національному керівному органі реагують на повномасштабне російське второгнення до України, що триває понад 180 днів. На державному рівні Швеція підтримує позицію України на тлі повномасштабної війни та надає Збройним силам України військову допомогу.

У Швеції критикують гравців, що вирішили продовжити кар'єру в КХЛ на тлі війни в Україні. Через це окремі виконавці покинули чемпіонат, але в місцевих командах досі залишаються шведські виконавці. Серед тих, хто мають контракти на наступний сезон, - переможці юнацької світової першості 2012 року Йоган Маттссон та Фредрік Клаессон, що має досвід виступів у НХЛ.

Ухвалення відповідного рішення у шведській федерації планували до початку нової кампанії головної хокейної команди країни, що готується до виступів у міжнародному Кубку Кар'яла в листопаді цього року.

"Це рішення надсилає важливе повідомлення хокейним Швеції та світу, тому що воно стосується наших фундаментальних цінностей", - пояснює очільник федерації Андерс Ларссон.

Детальніше функціонер пояснив рішення федерації в інтерв'ю виданню Expressen. За його словами, дія рішення буде безстроковою.

"У зв'язку з чемпіонатом світу навесні цього року ця тема була дуже актуальною. Ми у федерації заявили, що спокійно розробимо свою політику щодого даного питання до початку сезону. Рішення буде вчасним й буде ухвалено до того, як тренери обиратимуть склади своїх команд. Зважуючи поточну ситуацію, ми вважаємо важливим окреслити цінності шведського хокею та його позицію. Відтак, хокеїсти з КХЛ не будуть розглядатися для виклику до збірної на певний час.

Так, рішення ухвалюється до подальших розпоряджень. Ніхто у світі не може передбачити, як розвиватиметься ситуація, тому ми будемо уважно за цим стежити. Подивимося, коли ми зможемо ухвалити інше рішення", - додає Ларссон.

Що відомо

  • На чемпіонаті світу з хокею у травні 2022 року збірна Швеції зупинилися в 1/4 фіналу. В овертаймі шведи поступилися майбутнім віцечемпіонам з Канади (3:4).
  • На початку серпня у Франції оголосили, що не викликатимуть до національної збірної з баскетболу гравців, що виступають за клуби з Росії або Білорусі.
  • Також у липні збірна Фінлядії вирішила відсторонити свого лідера Лаурі Кермінена через його виступи в чемпіонаті країни-агресора Росії.
Читайте також: Збірна Фінляндії з волейболу відсторонила свого лідера через його виступи в Росії: що про це відомо
На початок