"Якби знала причину, напевне, було б краще". Юлія Левченко оцінила свій виступ на чемпіонаті Європи-2022

"Якби знала причину, напевне, було б краще". Юлія Левченко оцінила свій виступ на чемпіонаті Європи-2022

Ексклюзивно
"Якби знала причину, напевне, було б краще". Юлія Левченко оцінила свій виступ на чемпіонаті Європи-2022
AP Photo/Matthias Schrader

Атлетка проаналізувала невдачу в фіналі чемпіонату Європи та розповіла, як почувалася, в порівнянні з іншими стартами сезону, – для Суспільне Спорт.

Українська стрибунка у висоту Юлія Левченко показала третій результат серед українок на чемпіонату Європи-2022, що завершився в німецькому Мюнхені й став другим у її кар'єрі. Спортсменка зупинилася на дев'ятому місці.

До фіналу Левченко пробилася попри невдалу кваліфікацію: українка лише з третьої спроби взяла що 1.83, що 1.87 метра та ввійшла до топ-13, яку організатори допустили до фіналу. Вже у вирішальних змаганнях після вдалих спроб на 1.82 і 1.86 м Юлія не впоралася з висотою 1.9 метра та вибула з боротьби за медалі.

Читайте також: Ярослава Магучіх – перша в історії України чемпіонка Європи зі стрибків у висоту

У коментарі Суспільне Спорт Левченко поділилася думками щодо причин такого виступу та пояснила, що відчувала під час змагань.

"Насправді у фіналі відчувала себе набагато краще: сили були, усе було, – сказала Юлія. – Але щось у мене не йде – не знаю, яка причина. У фіналі нема на що жалітися, усе було класно: погода, відчуття. Усе було як треба. Якби я знала причину, напевне, було б краще. Шкода, що так виходить. Розумію, що докладаю зусиль, я хочу, але не йде. На жаль, так".

"Хочу сказати, що на змаганнях може бути все що завгодно, – додала стрибунка. – Не думала, який результат покажуть [переможниці]. Розуміла, що це змагання і все наново починається. Кожні змагання особливі, тому я стараюся не думати, який результат був [у підсумку], що можна було б зачепитися, якби були найкращі мої стрибки. Але, тим не менш, думаю, що річ не в результаті, а в боротьбі, яка проходить, – це важливіше".

"Не знаю, чому так. Були вдалі змагання [у цьому сезоні], [перед стартом у фіналі] не думала, що було по сезону, виходила з чистою головою, почувалася добре. Можу навіть сказати, що почувалася краще, ніж за довгий час. Так склалося", – підсумувала Левченко.

Читайте також: "Медаль для України, нашої армії та Катерини Табашник". Ярослава Магучіх - про важливість "золота" на Євро-2022

Події останнього дня Євро-2022

Що відомо

  • Юлія Левченко – 24-річна українська стрибунка у висоту, родом із Донеччини, представляє Київ; віцечемпіонка світу-2017, дворазова призерка чемпіонатів Європи в приміщенні.
  • На чемпіонаті світу-2022 Левченко не змогла пробитися до фіналу. Її топрезультат сезону – 1.95 м, а особистий рекорд – 2.02 м (2019).
  • Першою чемпіонкою Європи з жіночих стрибків у висоту в історії України на цьому Євро стала Ярослава Магучіх (1.95 м). Ще одна українка Ірина Геращенко завершила змагання на п'ятому місці (1.93 м).
Читайте також: "Прекрасно розуміла, що треба робити, але не виходило". Стрибунка у висоту Геращенко – про безмедальний виступ на Євро
На початок