В Україні затвердили Положення про проведення футбольних змагань в умовах воєнного стану: про що в ньому йдеться

В Україні затвердили Положення про проведення футбольних змагань в умовах воєнного стану: про що в ньому йдеться

В Україні затвердили Положення про проведення футбольних змагань в умовах воєнного стану: про що в ньому йдеться
УПЛ

Новий футбольний сезон в Україні має розпочатися 23 серпня.

В Україні затвердили Положення про проведення змагань з футболу в умовах воєнного стану. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства молоді та спорту України.

Новий футбольний сезон в Україні має розпочатися 23 серпня в умовах повномасштабної українсько-російської війни. Чемпіонат стартує матчем Прем'єр-ліги між донецьким "Шахтарем" та харківським "Металістом 1925" у вівторок, 23 серпня.

Менш ніж за тиждень до початку матчів вище спортивне та футбольне керівництво країни визначило безпекові правила для проведення футбольних матчів в Україні. Вони увійшли до узгодженого Міністерством молоді та спорту Положення про проведення в Україні змагань з футболу, яке також було підписано президентом Української асоціації футболу Андрієм Павелком, виконавчим директором Об’єднання професіональних футбольних клубів України Євгеном Диким та президентом Професійної футбольної ліги Олександром Каденком.

Зокрема в Положенні фіксується порядок дій, які офіційні особи матчу мають виконати в разі оголошення в регіоні проведення зустрічі сигналу повітряної тривоги.

  • Відстань до найближчого укриття має становити не більше 500 м. Схеми шляхів евакуації учасників матчу та офіційних осіб повинні бути розміщені в усіх доступних місцях на стадіоні, що приймає матч.
  • У випадку оголошення повітряної тривоги в регіоні учасників матчу мусить про це повідомити диктор на стадіоні. Відтак арбітр зупиняє зустріч, після чого команди прямують до укриття.
  • Кожен з присутніх на стадіоні під час матчу має пройти відповідний інструктаж щодо правил поводження при виникненні надзвичайної ситуації.

У Положенні також йдеться про те, що матчі нової української футбольної першості мають проходити без присутності глядачів.

"Детальна інструкція буде донесена УАФ до всіх футбольних клубів, операторів стадіонів, обласних військових адміністрацій. Я прошу всіх максимально відповідально підходити до виконання. Безпека передусім", - сказав після затвердження документу міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

Що відомо

  • Через повномасштабне російське вторгнення до України в лютому матчі чемпіонату України востаннє проводилися ще в грудні минулого року. В середині грудня команди української Прем'єр-ліги пішли на зимову перерву й мали поновити матчі в лютому.
  • Раніше формат та список учасників футбольних змагань на рівні другого й третього українських дивізіонів затвердила Професійна футбольна ліга. До списку учасників ПФЛ у новому сезоні увійшли 27 клубів.
Читайте також: 27 клубів та чемпіонат Першої ліги у два етапи. ПФЛ визначила формат та учасників Першої та Другої ліг у сезоні 2022/23
  • Два матчі першого туру УПЛ було відкладено через участь двох команд - "Динамо" та "Дніпра-1" - у плей-оф кваліфікації єврокубкових турнірів. Вони будуть зіграні в листопаді.
На початок