"Обігнала дівчат, на яких раніше лише в Instagram дивилася". Бігунка Зіненко з особистим рекордом виступила на Євро-2022

"Обігнала дівчат, на яких раніше лише в Instagram дивилася". Бігунка Зіненко з особистим рекордом виступила на Євро-2022

Ексклюзивно
"Обігнала дівчат, на яких раніше лише в Instagram дивилася". Бігунка Зіненко з особистим рекордом виступила на Євро-2022
Twitter Run Czech

Ексклюзивний коментар Валерії Зіненко для Суспільне Спорт після фінішу.

26-річна Валерія Зіненко - українська бігунка на довгі дистанції, єдина представниця України у бігу на 10000 м на чемпіонаті Європи-2022. Старт Валерії відбувся у вечірній програмі першого змагального дня. Вона пробігла свою дистанцію з особистим рекордом, уперше в кар'єрі вибігла з 32 хвилин і фінішувала на сьомому місці.

Результат Зіненко - 31:55.60 хвилин. Це не лише особистий рекорд для Валерії, але також найкращий результат в Україні за сім років та загалом п'ятий найкращий результат в історії українського жіночого бігу на 10000 м.

Після фінішу Валерія Зіненко дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, в якому оцінила свій виступ. І хоч спершу оцінила свої емоції як "не дуже задоволена", та заявила, що обігнала багатьох дівчат, за якими раніше "тільки в Instagram дивилася".

"Так собі [емоції], не дуже задоволена. Я хотіла трохи швидше, рада, що взагалі фінішувала, класна атмосфера. Тому задоволена, в принципі. Орієнтовний план - хотілося бігти 31:40 хвилин, це по 3:10 хв за кілометр. Ми уже напрацьовували цей темп, він був досить комфортним. По сьогоднішному старту і фінішу можу сказати, що я мабуть готова бігти ці секунди, цей результат. І я думаю, що я це пробіжу, але не в цьому сезоні", - сказала Зіненко.

Загалом фініш на сьомому місці став дещо несподіваним для Зіненко, адже за особистим рекордом українка не входила у топ-10 перед стартом.

"Дівчата дуже сильні насправді, якщо подивитися результати, то мені здається, що я 10-12 [за особистим рекордом], десь у цих межах, але оці дівчата - у них особисті рекорди на хвилину швидші, ніж у мене, це космос. Ясно, що я не розраховувала обігнати їх, але обігнала дуже багато сильних дівчат, на яких я раніше тільки в Instagram дивилася. І там думала, як так можна бігти".

Щодо своєї цілі на найближчі роки, то Валерія Зіненко називає встановлення нового рекорду України. Він був встановлений 18 років тому Наталією Беркут - 31:08.89 хвилин. Ніхто більше в історії України не вибігав з 31:50 на дистанції 10000 м.

"Ціль на найближчі роки? Я хочу все-таки рекорд України на 10000 м, він досить швидкий, але я думаю, що в хорошій компанії - за роки - можна міняти 31 хвилину. Те, що дівчата сьогодні показали", - заявила Зіненко.

Бігунка також описала, як війна вплинула на її емоційний стан та готовність стартувати:

"Максимально негативно вплинула війна, величезна дірка всередині від кожної новини, яку читаєш, хоч я і була закордоном. Після першого місяця війни я виїхала і продовжувала свою підготовку спочатку в США, тоді мала Кубок Європи на 10000 м, тоді поїхали в гори в Італію, Німеччина. Я ніби в безпеці, ніби тут все спокійно, люди п'ють каву і насолоджуються життям".

"Але я читаю новини, і розумію, що мої рідні і просто люди там, просто частинка мене. Після кожних новин, після Оленівки, після історій катувань - я скажу не тільки за себе, а за всю нашу команду - ми сиділи в їдальні і ледь стримували сльози, коли читаєш новини. Ясно, що це негативно впливає завжди, але думаю, що ми добре справляємося і рухаємося до перемоги".

Хто така Валерія Зіненко

  • 26-річна українська легкоатлетка, що спеціалізується в бігу на довгі дистанції.
  • Зіненко у Мюнхені дебютувала на рівні чемпіонатів Європи з легкої атлетики. Перед цим вона не виступала на рівні Євро чи чемпіонатів світу.
  • Зіненко - 2-разова чемпіонка України у бігу на 10000 м (у 2020 та 2021 роках).
  • У червні 2022 року Зіненко стала чемпіонкою напівмарафону, що пройшов у чеському Оломоуці.
На початок