Україна вдруге в історії здобула "золото" на шаховій Олімпіаді у жіночому турнірі

Україна вдруге в історії здобула "золото" на шаховій Олімпіаді у жіночому турнірі

Україна вдруге в історії здобула "золото" на шаховій Олімпіаді у жіночому турнірі
. FIDE

Українські шахістки тріумфували на жіночому турнірі.

Жіноча збірна України з шахів - чемпіонки шахової Олімпіади-2022! Українська команда за підсумками 11 раундів турніру випередила усі інші збірні.

На шаховій Олімпіаді Україна виступила у жіночому турнірі у зірковому складі: Марії та Ганни Музичук, Анни Ушеніної, Юлії Осьмак та Наталії Букси. Турнір проводився уперше за чотири роки: на попередній Олімпіаді у 2018 році українки посіли друге місце, поступившись лише команді Китаю.

Читайте також: Україна візьме участь у першій за чотири роки шаховій Олімпіаді: склад команд

До шахової Олімпіади українки підходили у статусі другого номеру рейтингу. Лідерками жіночого рейтингу були шахістки з Індії на чолі з чемпіонкою світу-2019 у рапіді Гампі Конеру.

Формат змагань шахової Олімпіади передбачав 11 раундів, які грали команди за швейцарською системою. Загалом у жіночому турнірі взяли участь 162 збірні.

Упродовж усього турніру жіноча збірна України йшла серед лідерок турнірної таблиці. Українки виграли усі стартові чотири протистояння, уперше втративши очки лише у п'ятому раунді з Азербайджаном - нічия.

До заключного 11-го раунду Україна підходила, не програвши жодного протистояння. З усіма конкурентками - Грузією, Азербайджаном та Індією - українки зіграли внічию, втративши при цьому перемогу у протистоянні з Румунією.

В останньому раунді Україна мала зіграти з Польщею - ще однією претенденткою на перемогу у шаховій Олімпіаді. Тоді як в інших конкуренток були теж очні зустрічі: Індія грала проти США, а Грузія - з Азербайджаном.

Україна виграла дві з чотирьох партій проти Польщі. Марія Музичук здолала Аліну Кашлінськую: на 35-му ході полька відмовилася продовжувати гру. А у заключній партії Анна Ушеніна дотисла польську шахістку Олівію Кьолбасу та принесла команду другу перемогу.

Ще дві партії у протистоянні Україна - Польща були зведені внічию. Завдяки цьому Україна перемогла Польщу у протистоянні з рахунком 3:1.

Зрештою, Україні вдалося не лише випередити Індію, але й стати чемпіонками усієї шахової Олімпіади. У паралельних матчах Індія зазнала другої поразки на турнірі, поступившись США. А ось Грузія з рахунком 3:1 здолала Азербайджан, і хоча зрівнялася з Україною за кількістю очок, поступилася їй за додатковим показником.

Шахова Олімпіада. Турнірна таблиця після 11 раундів (топ-5)

  1. Україна - 18 очок
  2. Грузія - 18
  3. США - 17
  4. Індія - 17
  5. Казахстан - 17

Що означає "золото" України?

  • Друге "золото" України на шаховій Олімпіаді в історії. Першу перемогу українки здобули ще у 2006 році, і тоді у складі команди була Анна Ушеніна. Загалом ж це четвертий титул України на шаховій Олімпіаді: у 2004 та 2010 роках "золото" здобували чоловіки.
  • Україна закінчила турнір, не зазнавши жодної поразки: сім перемог та чотири нічиїх.
  • П'яте поспіль потрапляння у топ-3 заліку. Востаннє українки не фінішували на подіумі ще у 2010 році - з того часу вони тричі посідали третє місце (2012, 2014 та 2016 роки), а також друге у 2018-му.
  • На чоловічій шаховій Олімпіаді Україна посіла підсумкове 29-е місце, набравши за підсумками 11 раундів 14 очок.
На початок