18-річний Артур Фельфнер – чемпіон світу U20 з метання спису!

18-річний Артур Фельфнер – чемпіон світу U20 з метання спису!

18-річний Артур Фельфнер – чемпіон світу U20 з метання спису!
. Артур Фельфнер, фото: World Athletics

Це десяте "золото" в історії України на рівні молодіжного ЧС з легкої атлетики.

18-річний метальник спису Артур Фельфнер приніс приніс Україні першу нагороду на молодіжному чемпіонаті світу з легкої атлетики (до 20-ти років). Він підтвердив статус головного фаворита змагань у своїй дисципліні та здобув "золото".

Фельфнер у 2021 році здобув "срібло" на молодіжному чемпіонаті світу, програв 14 см першому місцю. За останній рік українець суттєво спрогресував, встановив особистий рекорд - 84.32 м (ніхто інший серед учасників молодіжного ЧС-2022 не метав за 80 метрів).

Читайте також: 18-річний українець Фельфнер показав топ-2 результат в історії Європи у метанні спису серед юніорів

До того ж, саме молодіжний ЧС Фельфнер називав пріоритетним для себе у сезоні: він пропустив дорослу світову першість, щоб краще підготуватися до цих змагань.

У проведення фіналу з метання спису вплинула погода: сильна злива у Калі спричинила перенесення змагань на годину, однак трек й надалі не був в ідеальному стані. За таких умов показувати свої найкращі результати було складно: зрештою, лише один атлет у фіналі показав найкращий результат у кар'єрі.

У першій спробі Фельфнер метнув на 76.20 метра - і одразу став лідером. Утім, за результатами другої спроби його посунули на другу позицію: німець Макс Денінг покращив результат, 77.24 метра.

Третя-четверта спроба Фельфнера не були за 77 метрів, тож він залишався другим. Водночас, Денінг теж не покращував результати. Усі інші - метали в районі 72 метрів або й слабше.

Вирішальною стала п'ята спроба від українця: Артур Фельфнер метнув спис на 79.36 метра. Ця спроба у підсумку стала переможною і принесла українцеві "золото".

  • Відео чемпіонської спроби від Артура Фельфнера
  • ЧС-2022 U20 з легкої атлетики. Метання спису: фінал (чоловіки)
  1. Артур Фельфнер (Україна) - 79.36 м
  2. Макс Денінг (Німеччина) - 77.24 м
  3. Кейшон Страчан (Багамські острови) - 72.95 м

Що означає ця медаль Фельфнера

  • Україна здобула першу нагороду на молодіжному ЧС-2022 з легкої атлетики.
  • Це десята в історії золота медаль України на молодіжному чемпіонаті світу.
  • Артур Фельфнер додав до "срібла" ще й "золото" на чемпіонатах світу до 20-ти років. Уже у 2024 році виступати на змаганнях цієї вікової групи він не зможе.
  • Фельфнер також змагатиметься на чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед дорослих. Цей старт відбудеться в рамках Мультиспортивного чемпіонату Європи, пряма трансляція - на Суспільне Спорт.
На початок