Камбек Ферстаппена, подвійний подіум "Мерседес". Що сталося на гран-прі Формули-1 в Угорщині

Камбек Ферстаппена, подвійний подіум "Мерседес". Що сталося на гран-прі Формули-1 в Угорщині

Камбек Ферстаппена, подвійний подіум "Мерседес". Що сталося на гран-прі Формули-1 в Угорщині
. AP

Ferrari знову провалили гонку, яку починали з голови стартової решітки.

У Будапешті на трасі "Хунгагоринг" закінчився Гран-прі Угорщини Формули-1. Переможцем гонки став Макс Ферстаппен з команди Red Bull.

За підсумками кваліфікації свій перший поул у кар'єрі здобув Джордж Расселл з команди Mercedes. Чинний чемпіон світу Макс Ферстаппен у відборкових заїздах був лише 10-м. Причиною для провалу нідерландця стали його проблеми з двигуном у третьому, заключному етапі кваліфікації.

Важливим фактором напередодні старту мав стати дощ. За годину траса "Хунгарорингу" почала зволожуватися, але трек встиг підсохнути перед початком гонки. Відтак на старт гонщики виїжджали вже на "сліках".

Як минула гонка

Расселл утримував перевагу після старту з поулу впродовж стартових 16 кіл. Британця згодом викликали до пітлейну для зміни гуми, а гонку очолили пілоти Ferrari.

Одночасно з тим Ферстаппен надолужував згаяне у кваліфікації. На 12-му колі нідерландець вже був п'ятим та розпочав боротьбу з болідами Ferrari та Mercedes.

У цей час боротьба за лідерство в гонці розгорталася між Леклером та Расселлом. Монегаск випередив британця на 31-му колі. Обидва заїхали до пітлейну на 40-му колі та пропустили вперед інших гонщиків з групи лідерів.

За підсумками пітстопу на Леклера вже насідав Ферстаппен. На 41-му колі він майстерно пройшов свого головного конкурента в боротьбі за чемпіонство, але дуже швидко втратив перевагу через розворот. Нідерландець все ж втримався на трасі та продовжив переслідування Леклера, якого знову обійшов на 45-му колі.

За підсумками 50 кіл Ферстаппен очолив гонку завдяки пітстопу несподіваного лідера гонки, семиразового чемпіона Льюїса Гемілтона. Та доволі оперативно Макс вже мав вісім хвилин переваги над Леклером на другій позиції.

Монегаска, що продовжував їхати на виснаженому "твердому" типі гуми, згодом на трасі в конкурентній боротьбі випередив Расселл. Коли ж Шарля викликали до пітлейну змінити шини, на трасу головна надія Ferrari на чемпіонство повертався вже шостим.

Сьогоднішнім провалом "Скудерії" скористалися пілоти Mercedes, що фінішували на подіумі позаду Ферстаппена. Позиції Сайнса та Леклера на п'ятій сходинці розділив Серхіо Перес. А чинний чемпіон світу комфортно доїхав до фінішу та своєї восьмої перемоги в поточному сезоні Формули-1 (і першої за кар'єру - в Угорщині).

Загалом нідерландець здобув свою 28-му перемогу в кар'єрі та ставав за цим показником восьмим найкращим пілотом в історії Формули-1. У Найджелла Менселла на сьомій сходинці - 31 перемога.

Що далі

  • 26-28 серпня. Гран-прі Бельгії. 14-й етап Формули-1 в сезоні-2022
На початок