Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
ЧС-2022 з легкої атлетики: розклад виступів українок у п'ятий день змагань

ЧС-2022 з легкої атлетики: розклад виступів українок у п'ятий день змагань

ЧС-2022 з легкої атлетики: розклад виступів українок у п'ятий день змагань
. Ярослава Магучіх, фото: twitter.com/diamondleague

Фінал жіночих стрибків у висоту.

Збірна України здобула першу медаль чемпіонату світу з легкої атлетики. Сталося це у четвертий змагальний день: стрибун у висоту Андрій Проценко став бронзовим призером, уперше в кар'єрі піднявся на подіум чемпіонату світу.

У п'ятий змагальний день медальний успіх Проценка матимуть шанс продовжити стрибунки у висоту - Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко змагатимуться у фіналі чемпіонату світу.

Магучіх та Геращенко пройшли до фіналу, підкоривши усі планки у кваліфікації з першої спроби. Безпосередньо у фіналі обидві українки будуть претендентками на медалі: серед фіналісток у Ярослави найвище місце у світовому рейтингу, у Геращенко - третє.

Ярослава Магучіх також є лідеркою сезону з результатом 2.03 м, Ірина Геращенко у сезоні стрибала на 1.98 м.

Основними суперницями двох українок будуть дві австралійки: Нікола Оліслагерс (віцечемпіонка Олімпіади-2020) та Елеонор Паттерсон (єдина, крім Магучіх, хто цьогоріч стрибав на 2 метри). Також серед претенденток на призові місця Надєжда Дубовіцкая з Казахстану.

Загалом у фіналі змагатимуться 12 спортсменок, з них - шість атлеток з топ-10 світового рейтингу. Це Магучіх (№2), Оліслагерс (№3), Геращенко (№4), Паттерсон (№5), Дубовіцкая (№8) та Єлена Валлортігара з Італії (№10).

Окрім двох стрибунок у висоту, у п'ятий змагальний день свій перший старт у Юджині проведуть бар'єристки Анна Рижикова та Вікторія Ткачук. Вони стартуватимуть у попередньому раунді на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Для виходу далі потрібно буде потрапити у топ-4 найкращих свого забігу або ж бути серед топ-4 найшвидших серед тих, хто не пройшов напряму.

Час виступу українців у п'ятий день змагань

  • 03:15. Анна Рижикова - біг на 400 м/б (попередній раунд)
  • 03:25. Вікторія Ткачук - біг на 400 м/б (попередній раунд)
  • 03:40. Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко - стрибки у висоту (фінал)

Загалом у п'ятий день змагань відбудеться чотири фінали. Крім жіночих стрибків у висоту, медалі також будуть розіграні у трьох чоловічих дисциплінах: метанні диска, бігу на 1500 м та бігу на 400 м/б.

У метанні диска основна боротьба має відбутися між шведом Даніелем Штолем та словенцем Крістіаном Чехом - це єдині два атлети, що у кар'єрі метали за 70 метрів серед фіналістів.

На дистанції 1500 метрів норвежець Якоб Інгебрігстен намагатиметься уперше стати чемпіоном світу, підтвердити реноме олімпійського чемпіона Токіо-2020. У бігу на 400 метрів з бар'єрами основний фаворит теж норвежець - світовий рекордсмен Карстен Варгольм.

Саме біг на 400 метрів з бар'єрами може стати найцікавішою подією дня. Адже там виклик Варгольму кидатиме другий найшвидший атлет в історії Рей Бенджамін, а також бразилець Аліссон дос Сантос.

ЧС-2022 з легкої атлетики: розклад фіналів п'ятого дня

  • 03:40. Стрибки у висоту (жінки)
  • 04:33. Метання диска (чоловіки)
  • 05:30. Біг на 1500 м (чоловіки)
  • 05:50. Біг на 400 м/б (чоловіки)

Що сталося в четвертий день змагань? Дивіться у відео

Читайте усі новини про чемпіонат світу з легкої атлетики - тут.
На початок