На Всесвітніх іграх-2022 зібрали $54 тисячі на відновлення України: на що їх витратять

На Всесвітніх іграх-2022 зібрали $54 тисячі на відновлення України: на що їх витратять

На Всесвітніх іграх-2022 зібрали $54 тисячі на відновлення України: на що їх витратять
Аніта Серьогіна. Фото: The World Games

Кошти зібрали завдяки благодійній акції з продажу квитків.

Україна отримає $54 000 для відновлення після війни від організаторів Всесвітніх ігор-2022, що тривають у американському Бірмінґемі. Про це повідомляє Спортивний комітет України на своїй сторінці у Facebook.

Упродовж Ігор, що завершуються 17 липня, тривала благодійна акція на підтримку України. З кожного квитка, проданого на змаганнях, один американський долар перераховувався на потреби України. Таким чином за весь турнір, який тривав 11 днів, було зібрано 54 тисячі.

Згідно з рішенням Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор (IWGA) та СКУ, ці гроші будуть використані на відновлення спортивної інфраструктури, що була пошкоджена або зруйнована внаслідок війни, яку розв'язала Росія.

Читайте також: Україна здобула п'ять медалей в передостанній день Всесвітніх ігор-2022 та повернулася у топ-3 медального заліку

Що відомо

 • Всесвітні ігри є головними змаганнями для представників неолімпійських видів спорту.
 • У 2022 році Україну на Всесвітніх іграх представляють 103 спортсмени в 19 видах спорту.
 • За інформацією Міністерства молоді та спорту України, з початку повномасштабної війни Росії проти України було зруйновано понад 100 українських спортивних об'єктів.
 • З початку широкомасштабного вторгнення загинуло понад 100 українських спортсменів і тренерів. Ще 22 перебувають у полоні. Понад три тисячі спортсменів наразі воюють із Росією в лавах української армії. Серед волонтерів – понад 1100 спортсменів і тренерів.
Дивіться репортажі Суспільне Спорт про руйнування спортивної інфраструктури в містах України внаслідок повномасштабного російського нападу: Чернігів, Харків.
Читайте також: Україна здобула ювілейну 50-ту золоту медаль в історії Всесвітніх ігор та повторила власний рекорд

Усі медалі України на Всесвітніх іграх-2022

 • "золото": Софія Гречко (підводне плавання), Анжеліка Терлюга (карате), Аніта Серьогіна (карате), Володимир Рисієв (паверліфтинг), Світлана Яромка (сумо), Важа Даіаурі (сумо), Іванна Березовська (сумо), Олексій Бичков (паверліфтинг), Богдан Колмаков (паркур), Вікторія Козловська / Таїсія Марченко (спортивна акробатика), Богдан Мочульський (джиу-джитсу), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдан Пограничний / Данило Стецюк (спортивна акробатика)
 • "срібло": Станіслав Горуна (карате), Софія Гречко (підводне плавання), Микола Баранник (паверліфтинг), Іванна Березовська (сумо), Демід Караченко (сумо), Карина Колесник (сумо), Аліна Крисько (ушу), Орфан Сананзаде (кікбоксинг), Віталій Дубина (кікбоксинг), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдана Голуб (джиу-джитсу)
 • "бронза": Анастасія Дерев'янко (паверліфтинг), Лариса Соловйова (паверліфтинг), Святослав Семикрас (сумо), Данило Ковальов (паверліфтинг), Анастасія Антоняк (підводне плавання), Тетяна Мельник (паверліфтинг), Олександр Вересюк (сумо), Світлана Яромка (сумо), Роман Рева (ушу), Вікторія Онопрієнко (художня гімнастика), Дарина Іванова (кікбоксинг), Аліна Мартинюк (кікбоксинг), Роман Щербатюк (кікбоксинг), Ярослав Ткач (спортивне скелелазіння), жіноча команда (спортивна акробатика)
Читайте також: Україна встановила власний абсолютний рекорд за кількістю медалей на Всесвітніх іграх

Медальний залік Всесвітніх ігор-2022 (після дев'яти днів)

 1. Німеччина – 23+6+14
 2. США – 13+15+7
 3. Україна – 13+11+15
 4. Італія – 11+22+12
 5. Угорщина – 11+7+7
 6. Японія – 10+10+12
 7. Бельгія – 10+1+4
 8. Колумбія – 9+9+4
 9. Китай – 9+4+1
 10. Франція – 8+11+14
Читайте також: Вікторія Онопрієнко виграла для України першу за 9 років медаль у художній гімнастиці на Всесвітніх іграх
На початок