Росії відмовили в апеляції у відстороненні від єврокубків у футболі: рішення

Росії відмовили в апеляції у відстороненні від єврокубків у футболі: рішення

Росії відмовили в апеляції у відстороненні від єврокубків у футболі: рішення
AP

Росіяни не зможуть грати на міжнародному рівні на тлі війни в Україні.

Спортивний арбітражний суд (CAS) відхилив апеляції Російського футбольного союзу та чотирьох місцевих клубів. Російська сторона таким чином намагалася оскаржити своє відсторонення від міжнародних футбольних змагань.

Після початку в лютому повномасштабного російського вторгнення до України провідні футбольні організації - ФІФА та УЄФА - ухвалили рішення про відсторонення російських команд від своїх змагань.

Відтак місцеві клуби відсторонили від участі в єврокубкових турнірах. Національній збірній Росії не дозволили дограти кваліфікацію чемпіоната світу, а жіночу збірну не допустили до чемпіоната Європи, що цими днями проходить в Англії.

Читайте також: УЄФА відсторонила Росію на один сезон від єврокубкових змагань

У травні росіяни подали ряд позовів: чотири російських клуби - “Сочі”, “Зеніт”, “ЦСКА” та “Динамо” Москва - поскаржилися на рішення УЄФА; РФС намагався скасувати рішення ФІФА та УЄФА. Утім, CAS залишив усі початкові рішення про відсторонення в силі.

Чим в CAS пояснили відмову по апеляціях?

Обґрунтування своїх рішень Спортивний арбітражний суд надав у своєму підсумковому рішенні. CAS посилається на безпекову ситуацію в міжнародному футболі, що була спричинена невиправданою агресією Росії від лютого цього року.

“Панель [суду] дійшла висновку, що ескалація конфлікту між Росією та Україною та реакція на нього з боку громадськості та урядів у всьому світі призвели до непередбачених та безпрецедентних обставин, на які ФІФА та УЄФА були змушені відповідати”, - йдеться в заяві.

“При ухваленні рішення, за яким російські команди та клуби не мають брати участь в змаганнях під егідою [ФІФА та УЄФА] за таких обставин, панель дійшла висновку, що обидві організації діяли в межах своїх повноважень, наданих їм відповідними статутами та правилами”.

“Відтак панель вирішила не надавали характеристику природі конфлікту між Росією та Україною і натомість зосередитися на його наслідках для змагань. Панель шкодує, що поточні воєнні дії в Україні, за які не відповідають російські команди, клуби та гравці, мали на них несприятливий вплив. Але такі [санкції] були встановлені через потребу в проведенні безпечних та правомірних футбольних змагань для решти світу”.

Що далі?

  • Російські клуби не зіграють в єврокубкових турнірах сезону 2022/23. Національна збірна Росії залишається відстороненою від поточного розіграшу Ліги націй УЄФА.
  • Наразі не вирішена доля потенційної участі команди Росії на чемпіонаті Європи-2024. Кваліфікаційні матчі континентальної першості стартують у березні 2023 року.
  • Також Росія отримала покарання у футзальних турнірах. Зокрема росіянок дискваліфікували з фінальної частини Євро (їх замінила Угорщина), а також з відбору на наступний жіночий футзальний Євро.
  • Через вторгнення до України Росію також позбавили можливості приймати фінал Ліги чемпіонів у 2022 році, що мав пройти в Санкт-Петербурзі. Натомість матч приймав Париж.
На початок