Одразу три команди представлять Україну на чемпіонаті Європи-2022 з пляжного волейболу: хто в заявці та формат змагань

Одразу три команди представлять Україну на чемпіонаті Європи-2022 з пляжного волейболу: хто в заявці та формат змагань

Одразу три команди представлять Україну на чемпіонаті Європи-2022 з пляжного волейболу: хто в заявці та формат змагань
Confédération Européenne de Volleyball

На Євро дебютують юні українські зірки Ангеліна Хміль і Тетяна Лазаренко.

Стали відомі всі учасники чемпіонату Європи-2022 з пляжного волейболу, що відбудеться 15-21 серпня в німецькому Мюнхені. До заявки потрапили одразу три українські команди, й усі – в жіночому турнірі.

Участь у чемпіонаті візьмуть по 32 жіночі й чоловічі команди (по двоє людей), що будуть розбиті на вісім груп. Спершу пари зіграють по одному матчу. Далі команди-переможниці проведуть між собою ще по одній грі, а команди, що розпочали з поразки, також вийдуть одна проти одної.

За підсумком групових матчів буде визначено 24 пари, які зіграють у плей-оф. Переможці груп автоматично вийдуть до 1/8 фіналу, а команди, які посядуть друге й третє місця, – до 1/16-ї. Далі всі гратимуть на вибування.

Склад збірної України на чемпіонат Європи-2022 з пляжного волейболу

  • Жінки: Валентина Давідова / Діана МуленкоРаніше – Луніна. (№21 посіву), Ангеліна Хміль / Тетяна Лазаренко (№27), Інна Махно / Ірина Махно (№31).
  • Чоловіки: не відібралися, серед запасних – шість українських дуетів (найближчі – шості запасні Сергій Попов і Едуард Резнік).

19-річна Ангеліна Хміль та 18-річна Тетяна Лазаренко вперше виступлять на дорослій континентальній першості. Запорізькі гравчині є одними з найуспішніших на молодіжному рівні. Цього року вони вдруге поспіль здобули "бронзу" молодіжного Євро U22, а торік стали призерками чемпіонатів світу U19 ("бронза") і U21 ("золото"). Також на рахунку українок – титул чемпіонок Європи-2020 (U18)

Читайте також: Українки вдруге поспіль виграли "бронзу" молодіжного чемпіонату Європи з пляжного волейболу: відео

Перші номери посіву на Євро-2022 отримали бронзові призерки цьогорічного чемпіонату світу, німкені Свенья Мюллер і Чінья Тілльманн, та чинні олімпійські чемпіони, норвежці Андерс Моль і Крістіан Сьорум.

Що відомо

  • Україна ще ніколи не здобувала медалей на чемпіонатах Європи з пляжного волейболу: що серед жінок, що серед чоловіків.
  • Лідерами за кількістю медалей на Євро є Німеччина, в якої 36 нагород (13 золотих, 11 срібних і 12 бронзових). Німеччина найуспішніша серед жінок – 24 медалі (8+7+9), у чоловіків – Норвегія – 15 (6+3+6).
  • У попередньому чемпіонаті Європи-2021 у Відні брали участь дві жіночі та одна чоловіча команди з України. Найкращий результат серед жінок показали сестри Інна та Ірина Махно, які вийшли до 1/8 фіналу з першого місця в групі, але поступилися на цій стадії Німеччині. У чоловіків Владислав Ємельянчик та Сергій Попов не змогли подолати груповий раунд.
Читайте також: Україна U21 гратиме на дебютному в історії молодіжному жіночому Євро з волейболу: календар матчів
На початок